Polskie jaja wylęgowe i pisklęta trafią do Chin

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-11-2016,15:20 Aktualizacja: 02-11-2016,16:24
A A A
Chińskie służby weterynaryjne AQSIQ (Generalny Urząd Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej) zakończyły procedury otwarcia rynku chińskiego dla jaj wylęgowych i piskląt jednodniowych z Polski – informuje Główny Inspektorat Weterynarii.
 
Służby weterynaryjne Chińskiej Republiki Ludowej w piśmie z 21 października br. skierowanym do GIW, podziękowały stronie polskiej za współpracę podczas audytu i kontroli oficjalnego systemu inspekcji zakładów produkcyjnych jaj wylęgowych oraz piskląt jednodniowych. 
 
drób, mięso, eksport drobiu,

Polska drobiową potęgą. Nasz eksport bije kolejne rekordy

Nasz kraj jest największym producentem i eksporterem drobiu w Unii Europejskiej. Sprzedaż z roku na rok rośnie, a polskie kurczaki i indyki z powodzeniem zdobywają uznanie Niemców, Francuzów i Brytyjczyków. Polska jest...
Jednocześnie poinformowały, że ocena wyników kontroli, przeprowadzonej w dniach 10-16 października 2016 r. została zakończona i nie stwierdzono zastrzeżeń do oficjalnego systemu inspekcji i nadzoru zakładów, jak również warunków i systemu zapewniania bioasekuracji w skontrolowanych zakładach. 
 
Strony uzgodniły również wzór świadectwa zdrowia dla drobiu hodowlanego, jaj wylęgowych lub jednodniowych piskląt (kurcząt, indycząt, kacząt, gąsiąt) pochodzących z Polski.
 
Świadectwo zostało przygotowane na podstawie zapisów zawartych w protokole pomiędzy stronami w sprawie wymogów kwarantannowych i zdrowotnych dla drobiu hodowlanego, jednodniowych piskląt i jaj wylęgowych drobiu przeznaczonych na eksport. 
 
Ponadto 27 października br. GIW przekazał aktualną listę 17 zakładów wylęgu jaj i piskląt jednodniowych zatwierdzonych do eksportu przez władze chińskie. Zgodnie z prośbą inspektorów lista została sporządzona w trzech wersjach językowych.
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA