Polski drób pojedzie do RPA

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2016,12:40 Aktualizacja: 22-06-2016,13:11
A A A

Przedstawiciele Polski i RPA ustalili warunki eksportu naszego mrożonego mięsa drobiowego do tego afrykańskiego kraju. Uzgodniono ponadto zapisy dotyczące wymagań weterynaryjnych we wzorze świadectwa zdrowia dla tego towaru.

Podczas wizyty delegacji ministerstwa rolnictwa oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii w Republice Południowej Afryki Krzysztof Jażdżewski, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii  przeprowadził w tej sprawie rozmowy z Mpho Mają, dyrektor Departamentu Zdrowia Zwierząt w Ministerstwie Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa RPA. Negocjacje zakończyły się sukcesem i mrożony drób z Polski trafi niebawem na południowoafrykański rynek.

eksport drobiu do chin, drób, eksport drobiu, krd

Eksport drobiu do Chin może zwiększyć się... dziesięciokrotnie

Eksport drobiu z Polski do Chin może zwiększyć się dziesięciokrotnie, a wartość może wzrosnąć ze 100 mln zł do 1 mld zł - tak Krajowa Rada Drobiarstwa (KRD) szacuje skutki porozumień podpisanych ze stroną chińską. Umowa KRD z chińskim...

Ustalono ponadto zasady zatwierdzania przez służby weterynaryjne obu państw zakładów produkujących świeże mięso drobiowe. Dzięki porozumieniu nie będzie już potrzebna za każdym razem kontrola inspektorów RPA bowiem wystarczy analiza dokumentacji przesłanej z Polski.  

- Otwarcie rynku RPA dla eksportu polskiego drobiu daje szansę na dostęp do znaczącego konsumenckiego rynku, na którym były dotychczas np. Belgia, Francja, Wielka Brytania i USA - podsumował zawarcie porozumienia Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa.

Podczas rozmów wyjaśniono i doprecyzowano także niektóre przepisy obowiązujące w RPA dotyczące bezpieczeństwa mięsa. Pozwoli to na łatwiejsze dostosowanie się do nich polskich zakładów drobiarskich zainteresowanych eksportem do tego kraju.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA