Drobiowy gigant radzi sobie w wojennych warunkach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: KIPDiP (em) | redakcja@agropolska.pl
26-07-2022,13:35 Aktualizacja: 26-07-2022,13:41
A A A

MHP, największy producent kurczaków na Ukrainie opublikował dane handlowo-produkcyjne za maj. Produkcja wyniosła 58,1 tys. ton (-7 proc. rok do roku, ale +5 proc. miesiąc do miesiąca).

Firma mimo utraty dostępu do portów dokłada starań, aby utrzymać płynność w sprzedaży zagranicznej. Wojna wpłynęła ponadto na zmniejszenie mocy wytwórczych do 85 proc. - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, H5N1, kury hodowlane, gęsi

Kolejne dwa stada drobiu zakażone wirusem H5N1

Wirus HPAI po blisko trzymiesięcznej przerwie w drugiej połowie lipca ponownie jest wykrywany w krajowej populacji drobiu. Zakażenia wirusem HPAI są również stwierdzane u drobiu i ptaków dzikich w innych państwach Europy....
Od kwietnia grupa koncentruje się na poszukiwaniu alternatywnych tras umożliwiających prowadzenie wysyłek, a ponadto koncentruje się na działaniach związanych z optymalizacją logistyki i kanałów sprzedaży na wewnętrznym rynku.

Właściwe zarządzanie w warunkach wojennych pozwoliło MHP na poprawienie wyników sprzedażowych w maju w porównaniu z kwietniem zarówno na rynku wewnętrznym, jak i w eksporcie. Przy czym wywóz nadal był o ponad jedną trzecią niższy w skali roku.

Zdaniem analityków KIPDiP, wygląda na to, że ukraiński lider próbuje utrzymać aktywność na rynkach zagranicznych i zbliżyć się do wielkości wysyłek sprzed wojny. Według ekspertów trudno jednak wróżyć, jak będzie w kolejnych miesiącach.

Wolumen sprzedaży w maju zanotowano na poziomie 53,4 tys. ton (-8 proc. r/r i +52 proc. m/m). Sprzedaż mięsa na Ukrainie wyniosła 29,2 tys. ton (+26 proc. r/r i +41 proc. m/m), a wyeksportowano 24,2 tys. ton (-31 proc. r/r i +69 proc. m/m).
 



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA