Startupy z sektora rolniczego też będą dofinansowane

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2018,14:50 Aktualizacja: 21-02-2018,15:15
A A A

Trwa nabór do jednego z największych w Polsce akceleratorów dla startupów - MIT Enterprise Forum Poland. Nowością w programie jest ścieżka branżowa dedykowana firmom, które rozwijają innowacyjne technologie mogące znaleźć zastosowanie w sektorze rolniczym.

Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mogą otrzymać m.in. dostęp do polskich oraz międzynarodowych mentorów i ekspertów, a także szansę na dofinansowanie działalności w kwocie od 1 do 3 mln złotych w ramach programu Bridge Alfa, realizowanego przez AgriTech Hub wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - poinformował Tomasz Gierwat z MIT Enterprise Forum Poland.

rolnictwo precyzyjne, GPS, BGŻ BNP PARIBAS, sturtupy, nowatorskie rozwiązania dla rolnictwa

Poszukują startupów, które mogą zmienić nie tylko polskie rolnictwo

Nowe technologie to nie tylko tak popularny ostatnio e-commerce czy fintech. Rolnictwo w Polsce przeszło na przestrzeni ostatnich lat prawdziwą metamorfozę. Dziś już nikogo nie dziwią latające nad polami drony czy systemy GPS wspierające pracę...

MIT Enterprise Forum Poland i AgriTech Hub zapraszają do aplikowania startupy rozwijające technologie dla szeroko pojętego sektora rolno-spożywczego, w tym m.in z obszaru automatyzacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa precyzyjnego i wertykalnego, środków ochrony roślin czy przetwórstwa żywności. Projekt ma pomóc młodym przedsiębiorcom zaistnieć na rynku i przyspieszyć komercjalizację rozwijanych przez nich technologii.

Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych przez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa.

AgriTech Hub to fundusz venture capital, którego celem jest wspieranie procesu komercjalizacji technologii dedykowanych sektorowi rolno-spożywczemu, pochodzących z jednostek naukowych oraz sektora przedsiębiorstw, m.in. przez udostępnienie im finansowania.

nowe prawo wodne, prawo wodne, opłaty za wodę, CropX, Soil Sensor Platform, eitan dan

Dzięki innowacjom rolnicy mogą sporo zaoszczędzić na wodzie

Woda staje się strategicznym zasobem dla rolnictwa. Polska jest w nią uboga, a nowe Prawo wodne wprowadza dodatkowe opłaty za korzystanie z niej. Jak zatem ograniczyć zużycie w rolnictwie? Z pomocą gospodarzom mogą przyjść nowe technologie, m.in....

- Jest to unikatowa propozycja na rynku polskim. W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland zapewniamy przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie od momentu zweryfikowania czystości patentowej czy stanu techniki, przez walidację biznesową, po udostępnienie finansowania w formule Bridge Alfa - powiedział Bartosz Podchorodecki, menedżer inwestycyjny w AgriTech Hub.

- Nasz 3-miesięczny program jest odpowiedzią na potrzeby, które mają startupy na wczesnym etapie rozwoju i które budują swoje firmy wokół unikalnego IP lub modelu biznesowego. Zespoły, które przeszły akcelerację w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland są bardziej świadome rynkowej rzeczywistości, co pozwala im unikać błędów i efektywniej pozyskiwać środki na dalszy rozwój działalności - zaznacza Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

Podkreśla, że dzięki współpracy z funduszem AgriTech Hub możliwa jest pomoc dla polskich startupów tworzących często bardzo unikalne i innowacyjne technologie dla sektora rolniczego.

Startupy, które chcą wziąć udział w 4. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland mogą aplikować do programu za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org
 

Poleć
Udostępnij