Współpraca WRiE z farmsaat
Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał umowę o współpracy ze spółką farmsaat. Sygnatariuszami porozumienia ze strony uczelni byli Andrzej Szmalc, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką oraz dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW, Dziekan WRiE, a spółki członkowie zarządu Tomasz Krakowiak i Matthias Kuhlmann.
Zgodnie z podpisaną umową uczelnia zobowiązała się do upowszechniania informacji o spółce poprzez działalność dydaktyczną i prowadzenia szkoleń pracowników. Natomiast farmsaat Sp. z o.o. będzie zlecała usługi naukowo-badawcze, przyjmowała pracowników na płatne staże, a studentów SGGW m.in. na praktyki i staże zawodowe, a także finansowo i rzeczowo wspierała SGGW w działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej.
Spotkania z ziemniakiem w RZD Żelazna
Obie strony zobowiązywały się do wspólnego organizowania kursów, seminariów oraz konferencji naukowych, tematycznie związanych ich działalnością, prowadzenia badań naukowych z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego oraz doskonalenia metod kształcenia na SGGW, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte przez jej absolwentów w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom gospodarki.
To już 9. umowa o współpracy z otoczeniem gospodarczym podpisana w tym roku przez Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW. Poprzednie zostały zawarte z: Białuty Sp. z o.o., Procam Polska Sp. z o.o., SatAgro Sp. z o.o., gospodarstwem rolnym Witold Ferens, Corteva Agriscience Poland Sp. z o.o. Yara Poland Sp. z o.o., Intermag Sp. z o.o. oraz gospodarstwem rolnym Marcin Gryn.
W zeszłym roku podpisano umowy z: Mzuri-Agro Sp. z o.o. Sp. k., Osadkowski S.A., Agencją Promocji i Rozwoju Agrobiznesu "APRA" Sp. z o.o., Agroconsult Jerzy Maciejewski oraz NaturalCrop Poland Sp. z o.o.
Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w Warszawie jest najstarszym wydziałem rolniczym w kraju. Jego początki sięgają 1906 r. Obecnie prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: Rolnictwo, Inżynieria ekologiczna oraz Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (kierunek prowadzony w języku angielskim).
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz