SGB24, czyli nowatorski system dla klientów banków spółdzielczych
SGB-Bank we współpracy z firmą Asseco wdrożył nowoczesną bankowość elektroniczną SGB24 opartą o unikalne rozwiązanie wykorzystujące technologię RWD - (Responsive Web Design) - w kilkunastu bankach spółdzielczych korzystających ze wspólnego Zintegrowanego Rozwiązania Zrzeszeniowego SGB.
Nowe rozwiązanie SGB24 zostało stworzone z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji klientów banków SGB.
Technologia RWD to nowatorski kierunek w projektowaniu serwisów transakcyjnych. Ich podstawową zaletą jest uniwersalność - sprawdza się niezależnie od rozmiaru urządzenia, na którym je wyświetlamy (desktop, tablet, smartfon).
Podatek bankowy budzi wątpliwości Brukseli
Klienci banków spółdzielczych przykładają coraz większą uwagę do nowoczesnych rozwiązań.
- Dlatego oferujemy im usługi o bardzo wysokim standardzie technologicznym, co pozwala nam konkurować na bardzo rozwiniętym technologicznie rynku, jakim jest Polska. Nowoczesne rozwiązania produktowe dają bankom spółdzielczym możliwości dotarcia do szerokiej grupy potencjalnych klientów - mówi Robert Tórz p.o. dyrektora Departamentu Produktów Bankowych i Procedur SGB-Bank.
Banki zapłaciły miliardy złotych dodatkowego podatku
W zależności od potrzeb, bez ograniczeń użytkownik może dodawać i usuwać miniaplikacje, zmieniać ich rozmiar i ułożenie na pulpicie.
Niekwestionowanym atutem systemu jest jego dostępność w pełnym zakresie funkcjonalnym na wszystkich urządzeniach, zarówno poprzez PC, jak i urządzeniach mobilnych (każdy smartfon/tablet niezależnie od producenta i wersji systemu operacyjnego).
Ogromną zaletą nowego rozwiązania bankowości elektronicznej, bardzo istotną dla banków SGB korzystających już z systemu Asseco, jest brak konieczności przeprowadzenia procesu migracji klientów. - Oznacza to, że przez okres 6 miesięcy klienci będą mogli korzystać zarówno z dotychczasowej bankowości internetowej, jak i z nowej SGB24 - tłumaczy Robert Tórz.
- W ostatnich miesiącach kolejny raz, po wdrożeniu płatności mobilnych HCE, pokazujemy, iż banki spółdzielcze są istotnym graczem sektora bankowego w obszarze wdrażania nowych technologii i posiadają konkurencyjną ofertę produktową w stosunku do banków komercyjnych - dodaje Tórz.
SGB-Bank zrzesza obecnie 202 banki spółdzielcze i razem z nimi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową (SGB), która posiada sieć niemal 1800 placówek i ponad 4000 bezprowizyjnych bankomatów.