Pierwsze spotkanie z cyklu e-Zielone Pola na żywo u Osadkowskiego już za nami. 24 marca, z wirtualnego studia, przedstawiciele tej firmy omówili najważniejsze zagadnienia związane z pielęgnacją pszenicy oraz rzepaku w okresie wczesnowiosennym.
Pierwsze spotkanie z cyklu e-Zielone Pola na żywo u Osadkowskiego już za nami. 24 marca, z wirtualnego studia, przedstawiciele tej firmy omówili najważniejsze zagadnienia związane z pielęgnacją pszenicy ozimej oraz rzepaku ozimego w okresie wczesnowiosennym.
Marcin Kaczmarek z działu doradztwa i rozwoju w firmie Osadkowski S.A. przedstawił możliwe rozwiązania w ochronie rzepaku po wycofaniu chloropiryfosu oraz tiofanatu metylowego.
W rolnictwie stale poszukuje się rozwiązań mających na celu poprawę parametrów życiowych gleby. Nowością na polskim rynku jest HumiCalc 4.0, który bezpośrednio oddziałuje na jej właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne -...
Natomiast Mateusz Gnatkowski omówił jego kondycję po zimie, zaawansowanie w rozwoju oraz stan fitosanitarny, jak i wskazał na niezbędne zabiegi, które trzeba wykonać w najbliższym czasie. Oprócz zabiegu insektycydowego, to także odżywianie mikroelementami oraz regulacja łanu.
Nie zabrakło przy tym prezentacji dotyczącej zbóż, a dokładnie pszenicy ozimej wysianej w różnych terminach, tj. we wrześniu oraz 12 listopada. Zróżnicowanie w ich rozwoju jest bardzo duże, a pielęgnacja wymaga innego podejścia. Te później wysiane potrzebują bowiem dokrzewienia. W jaki sposób? O tym również można było usłyszeć podczas spotkania.
Na jego koniec Kaczmarek omówił strategię nawożenia pod kukurydzę, której siewy ruszą już za niecały miesiąc i odpowiadał na pytania uczestników.
Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie cyklu e-Zielone Pola na żywo, ponieważ w sumie firma zaplanowała ich aż 9. Kolejne - 13 kwietnia - będzie poświęcone siewom i uprawie kukurydzy.