Grene - więcej sklepów franczyzowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
03-12-2016,9:40 Aktualizacja: 09-12-2016,8:17
A A A

Obecnie pod marką Grene znajduje się blisko 50 sklepów franczyzowych. Firma wdraża pewne zmiany, dotyczące głównie przekształcenia własnych sklepów na franczyzowe.

W 2016 r. rozpoczął się pierwszy etap tych zmian. Sklep rolniczo - techniczny Grene w Radzyniu Chełmińskim został sklepem franczyzowym, a jego opiekunami stali się właściciele sklepu franczyzowego Grene w Kłódce koło Grudziądza, z którymi firma współpracuje już od 4 lat.

- Od samego początku współpracy z Grene wiedzieliśmy, że placówka w Kłódce nie będzie jedyną - opowiada Rafał Kociszewski, franczyzobiorca sieci Grene. Chcieliśmy się rozwijać i umacniać swoją pozycję na lokalnym rynku, a żeby tego dokonać podjęliśmy już decyzję o kolejnej placówce, która jest w trakcie powstawania. W międzyczasie ze strony firmy Grene padła propozycja przejęcia sklepu w pobliskim Radzyniu Chełmiński. Na taką propozycję czekaliśmy! - dodaje z uśmiechem Rafał Kociszewski. - Decyzji nie podejmowaliśmy długo. Komplet materiałów przygotowanych przez Grene dawał pełen obraz sytuacji sklepu w Radzyniu Chełmińskim i nie pozostawiał wiele wątpliwości. Ponadto warunki przejęcia placówki proponowane przez firmę były po prostu partnerskie i po rozmowie z mężem uznaliśmy, że jest to inwestycja, którą możemy i chcemy podjąć - dodaje Barbara Kociszewska, franczyzobiorca sieci Grene.

Zakuwarka węży hydraulicznych

Setny sklep Grene z usługą zakuwania węży hydraulicznych

W sklepie Grene w Szczecinku, została uruchomiona usługa zakuwania węży hydraulicznych. Jest to już setna tego typu placówka z możliwością naprawy lub zakuwania nowych węży ciśnieniowych. W sklepach zajmujących się naprawą węży...

Firma planuje, że w 2020 r. będzie funkcjonowało 350 sklepów i zapowiada dalszą transformację punktów własnych w placówki franczyzowe. Sieć sklepów rolniczo-technicznych oferuje osobom decydującym się na otwarcie punktu projekt aranżacji i wyposażenia, przygotowanie infrastruktury, wizualizacji, przeprowadzenie szkoleń dla pracowników, a także przygotowanie kampanii otwarcia sklepu i dalsze działania promocyjne.

Kompleksowa koncepcja sklepu franczyzowego jest doceniana przez obie strony, zarówno przez firmę jak i przez klientów. Jej efektywność i dynamiczny rozwój spowodowały podjęcie decyzji o zmianie modelu biznesowego.

Poleć
Udostępnij