Alima Bis zorganizowała spotkanie, w którym wzięli udział współpracujący z firmą partnerzy biznesowi. W trakcie uroczystości zaprezentowano nowy wóz paszowy z serii Evolution Pro.
Ketoza, hipokalcemia oraz mastitis, to najpopularniejsze choroby krów mlecznych. O ich profilaktyce i leczeniu dyskutowano podczas konferencji zatytułowanej Nauka Praktyce. Hodowcy bydła i producenci mleka spotkali się 16 i 17...
Dilerzy współpracujący z firmą Alima Bis spotkali się 22 listopada w hotelu Czarny Staw w Nowym Adamowie w woj. łódzkim. Przybyłych gości przywitał Artur Mikucki zajmujący się marketingiem firmy. Przedstawił on również swoich współpracowników.
Tomasz Łuczak, członek zarządu przedstawił historię, zasięg działania oraz osiągnięcia firmy.
- Nasza działalność jest ściśle związana ze wszystkimi aspektami, gdzie ma miejsce pozyskiwanie i przetwórstwo mleka. Zarówno projektujemy jak i produkujemy maszyny i urządzenia, a więc dostarczamy technologię - tłumaczył Tomasz Łuczak.
Alima zatrudnia około 150 pracowników, a swoje działania prowadzi na powierzchni 10 ha produkcyjnych i handlowych w 4 lokalizacjach na terenie Polski. W ciągu roku ich hale produkcyjne opuszcza blisko 450 maszyn rolniczych.
W trakcie spotkania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za współpracę oraz kryształowe statuetki za uzyskane osiągnięcia dla wyróżniających się dilerów.
Kulminacyjnym punktem uroczystości była prezentacja nowego wozu paszowego z serii Evolution Pro, której dokonał litewski kulturysta Robert Burneika, znany jako Hardkorowy Koksu.
W Chinach przebywa misja gospodarcza przedstawicieli polskich producentów mleka i wyrobów mlecznych, by promować nasze wyroby i zwiększyć eksport do tego kraju. Misja odbywa się w ramach realizowanego programu Mleczne Skarby...
Seria Evolution Pro jest skierowana do wymagających klientów, którzy oczekują jeszcze bardziej profesjonalnych rozwiązań niż zastosowanych w poprzedniej serii maszyn.
Wozy Pro posiadają pionowy system mieszania pasz i występują w trzech podtypach. Maszyny jednoślimakowe mają pojemność od 8 do 16 m3, dwuślimakowe od 12 do 16 m3, a największe z serii Evolution od 18 do 30 m3. Firma specjalnie na zamówienie klienta może również zaprojektować wóz wyposażony w trzy ślimaki.
Może być on wyposażony w dwa różne typy ram, w zależności od tego czy pasza będzie wysypywana za pomocą transportera, czy drzwi wysypowych. W drugim rozwiązaniu rama jest krótsza o 350 mm.
Wozy jednoślimakowe 8-14 m3 posiadają w standardzie wzmocnione koła o szerokości bieżnika 400 mm. Te o pojemności 16 m3 są wyposażone w opony o szerokości 405 mm lub w koła bliźniacze o szerokości 215 mm każde. Wersje twin 12-14 m3 posiadają opony o szerokości 425 mm, a największe maszyny o 10 mm szersze.
Po dwóch latach interwencji na rynku mleka, Komisja Europejska zdecydowała się na uwolnienie połowy zapasów odtłuszczonego mleka w proszku. Ruch ten nie spowodował turbulencji w państwach członkowskich. Ostatni publiczny przetarg, na...
Evolution Pro posiada kosz mieszający o nowym kształcie, co pozwala na szybsze przygotowanie TMR-u bez zwiększenia zapotrzebowania na moc. Jest on wykonany ze stali, której grubość na ścianach wynosi 8 mm, a na dnie 20 mm. Z kolei ślimak ma grubość 14 mm.
Szerokość pasa transportowego została zwiększona z 740 mm do 890 mm, a średnica wałków napędowych biernych z 89 mm do 102 mm.
Maszyny mogą być wyposażone w drzwi wysypowe boczne, narożnikowe lub tylne, wszystkie o szerokości 1100 mm. Zamiast tradycyjnej platformy inspekcyjnej w serii Pro zamontowano stopnicę inspekcyjną, przez co poprawiono zwrotność wozu.
W wyposażeniu standardowym znajduje się również przekładnia dwubiegowa dostępna z różnymi przełożeniami oraz wyświetlacz wagowy z możliwością pełnej regulacji jego położenia.
Wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie regulowanego dyszla zaczepowego, który może być podłączony do ciągnika z górnym lub dolnym zaczepem. Serwis i konserwacja wozu jest ułatwiona dzięki pokrywie inspekcyjnej, pod którą znajduje się układ hydrauliczny, elektryczny oraz wagowy.
Seria Pro posiada także nowy ergonomiczny kontroler. Jest on odporny na warunki atmosferyczne i posiada stopień ochrony IP65 oraz umożliwia on intuicyjną obsługę maszyny.