Drożdże dla pracy żwacza i produkcji mleka
Firma De Heus wprowadziła na rynek nowy produkt Bestermine Drożdże. Jest to mieszanka mineralna z wysoko skoncentrowaną dawką żywych drożdży. Ma ona zapewnić efektywną i bezpieczną pracę żwacza, poprawić strawność włókna oraz wpłynąć na wzrost produkcji mleka.
Bestermine Drożdże, jak zapewnia producent, poza drożdżami zawiera sorbent trwale wiążący mikotoksyny obecne w kiszonkach, który po połączeniu z nimi jest wydalany.
Cena mleka w Polsce blisko rekordowej z 2013 roku
W ten sposób usuwane są toksyny przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka obciążenia wątroby i problemów rozrodczych.
Żywe drożdże (Saccharomyces cerevisae) aktywne metabolicznie redukują ilość kwasu mlekowego w żwaczu ograniczając zagrożenie wystąpienia kwasicy żwaczowej.
Żywe drożdże jednocześnie wspomagają mikroflorę żwacza, w efekcie czego następuje lepsze wykorzystanie masy organicznej dawki.
Bestermine Drożdże, jak zapewnia producent, stymuluje namnażanie się bakterii żwacza zapewniając jego prawidłową i bezpieczną pracę.
Wspomaga proces trawienny włókna, a także ma działanie detoksykujące i usuwające toksyny oraz metabolity drożdży pleśniowych. W efekcie zwiększa wydajność mleczną oraz poprawia wykorzystanie paszy.
Zalecane dawkowanie Bestermine Drożdże to 100 gram na krowę na dzień.
Książki warte polecenia: Choroby bydła - podstawy diagnostyki i terapii