Praktyka dla rolnika, czyli warsztaty polowe z Syngentą
Na spotkaniu Syngenty z cyklu Pola Klasy S, które odbyło w Polwicy (woj. dolnośląskie) zaprezentowano sprawdzone technologie uprawy oraz nowości w portfolio środków ochrony roślin i nasion.
Rolnicy na poletkach demonstracyjnych mieli okazję zapoznać się z odmianami rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, pszenżyta, hybrydowego jęczmienia ozimego i kukurydzy. Zastosowano tam ochronę roślin Syngenty, a wszystkie technologie zostały szczegółowo omówione przez ekspertów.
Syngenta stawia na odmiany dopasowane do konkretnego regionu
Ciekawostką dla gospodarzy było poletko doświadczalne słonecznika. Tiberiu Serbanoiu, gość specjalny, ekspert Syngenty ds. uprawy słonecznika zaprezentował, jak zmieniała się tendencja jego uprawy w ostatnich latach w Rumunii. Jest to roślina z bardzo dużym potencjałem, a w odpowiedzi na rosnący areał w Polsce, Syngenta jest gotowa na poszerzanie swojego portfolio.
Firma stawia również na rozwój narzędzi cyfrowych, które mają ułatwić rolnikom zarządzanie gospodarstwem. Przykładem jest aplikacja myFIELD, która ma następujące funkcje: rolnicza prognoza pogody, dostęp do raportów Infopole, dostęp do etykiet środków ochrony roślin zarejestrowanych w Polsce, narzędzie do pomiaru powierzchni pola oraz kalkulatory rolnicze.
Rolnicy mogą korzystać również z raportów Infopole, dostarczających informacji o stanie upraw oraz występowaniu szkodników i chorób. Dane są zbierane i analizowane z kilkudziesięciu punktów pomiarowych rozmieszczonych na terenie całego kraju.
Nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez Syngentę jest Cropwise Operations™. Platforma jest złożona z wielu narzędzi m.in. modułu Cropwise™ Spray Assist, który wykorzystuje wiedzę ekspercką z zakresu aplikacji środków ochrony i pomaga rolnikom w planowaniu zabiegów, zwiększeniu ich efektywności oraz ochronie środowiska naturalnego.
- Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś