15 czerwca firma Agro-Kam z Batorza (woj. lubelskie, powiat janowski) zaprosiła swoich klientów na „Dni pola” do Węglinka. Przyjechało tu prawie 100 rolników z powiatu janowskiego i powiatów sąsiednich.
Firma Agro-Kam istnieje do 2015 roku i zaopatruje rolników w materiał siewny, nawozy i środki ochrony roślin. - To pierwsza tego typu impreza w naszej firmie - podkreślał Kamil Kowalczyk, właściciel firmy Agro-Kam - chcieliśmy stworzyć naszym klientom możliwość porównania odmian, ich potencjału plonowania. Chcieliśmy też, aby nasi klienci mogli otrzymać ważne dla ich działalności informacje dotyczące nawożenia i ochrony upraw.
18 lutego firma Agro-Kam z Batorza (woj. lubelskie, powiat Janów Lubelski) zaprosiła swoich klientów na szkolenie. Firma Agro-Kam działa od 2014 roku. Prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną nawozów, środków ochrony...
„Dni pola” zostały zorganizowane w gospodarstwie Janusza Wójcika, który prowadzi ponad 60 - hektarowe gospodarstwo. Na mozaikowatych ziemiach klasy trzeciej i czwartej uprawia pszenicę ozimą, jęczmień ozimy, rzepak i mak. Wójcik współpracuje z firmą Agro-Kam od początku jej istnienia, a ponieważ jak stwierdził współpraca przynosi dobre efekty zdecydował się na założenie poletek.
Na poletkach na areale 2 ha zostało wysiane 14 odmian pszenicy ozimej 4 hodowli oraz 2 odmiany pszenżyta ozimego. Wybrano odmiany najlepiej nadające się na takie ziemie i o różnym przeznaczeniu ziarna.
Rolnicy zwiedzali poletka w grupach oprowadzanych przez przedstawicieli firm. Dr Adam Gleń szeroko omówił odmiany pszenicy, jakie proponuje hodowla Danko, zarówno te znane, jak i nowości w ofercie tej hodowli.
Justyna Syska i Magdalena Kniaź zaprezentowały z kolei odmiany pszenicy oferowane przez firmę Syngenta, a Krystian Maciocha przedstawił program ochrony zbóż środkami tej firmy. O skuteczność tej ochrony zwiedzający mogli się przekonać oglądając poletka.
W związku z obecną sytuacją związaną z Covid-19 firma Wronkowski wyszła ze specjalną ofertą dla rolników. Pokryje koszty dostawy nasion kukurydzy zaprawionych przez nią insektycydem Force 20 CS. Zaprawianie odbywa...
Remigiusz Waligóra, reprezentujący firmę nasienną Wronkowski przypomniał jak ważna jest jakość materiału siewnego. Podkreślił, że firma ta oferuje kwalifikowany materiał siewny najwyższej jakości. Czyszczenie nasion odbywa się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, które pozwalają usunąć nawet najmniejsze zanieczyszczenia.
Na zakończenie Andrzej Miąsko reprezentujący firmę ILC omówił zalety nawozów ICL PKpluS. Są to nawozy granulowane nowej generacji o zrównoważonej zawartości fosforu i potasu z dodatkiem siarki, wapnia i magnezu. Ich zastosowanie pozwala oddzielić podanie fosforu i potasu od zastosowania azotu. Dzięki temu azot można aplikować w optymalnym czasie dla danej uprawy, unikając jego przedawkowania, czy też wymywania.
Nawozy ICLpluS budują stabilny i zrównoważony poziom składników w glebie. Efekt stosowania tych nawozów przybyli rolnicy mogli zobaczyć na poletkach.
Uczestnicy spotkania chętnie odwiedzali stoiska firm, gdzie zasięgali dodatkowych informacji odnośnie najbardziej interesujących ich zagadnień.