DeLaval wyposaża w roboty duże fermy bydła mlecznego
DeLaval poinformował na targach EuroTier o tym, że wyposaża coraz więcej dużych gospodarstw mlecznych w sprzęt udojowy, głównie roboty oraz oprogramowanie służące do całościowego zarządzania produkcją mleka.
- Roboty udojowe są coraz chętniej stosowane szczególnie w większych gospodarstwach. Hodowcy cenią sobie całe spectrum rozwiązań począwszy od zdrowotności wymienia, przez automatyczny dój oraz programy do zarządzania fermą - mówił podczas targów EuroTier Joakim Rosengren, prezes i dyrektor generalny firmy DeLaval.
DeLaval pochwaliła się, że sprzedała 24 systemy VMS (Voluntary Milking System) do firmy TDI Farms w Michigan w Stanach Zjednoczonych. Ferma ta liczy 1,5 tys. krów mlecznych. Gospodarstwo kupiło także system monitorowania aktywności stada, 24 aktywne czochradła i oprogramowanie do zarządzania farmą DelPro.
EuroTier 2016 zakończone. Padły nowe rekordy
Ferma bydła mlecznego w Japonii w miejscowości Kakuyama liczące 600 krów kupiła z kolei osiem systemów VMS, dwa systemy Herd Navigator, a także zbiornik chłodzenia, zbiornik buforowy, dwa łańcuchowe zgarniacze do obornika, 12 aktywnych czochradeł a także cztery systemy do automatycznej kąpieli racic. W Japonii istnieje niedobór siły roboczej stąd właściciel fermy zdecydował się na takie rozwiązanie.
Gospodarstwo mleczne w Europie, konkretnie w Niemczech w miejscowości Kaltensundheim licząca 900 krów kupiło z kolei 12 systemów VMS. Ferma ta będzie pracować w systemie FeedFirst, czyli najpierw żywienie potem dój. Ponadto została ona wyposażona w system DelPro, pomiar aktywności, systemy czyszczenia racic, a także płyny do kąpieli strzyków i detergentów.