Hodowla Roślin Bartążek Grupa IHAR, która będzie gospodarzem spotkania, zaprezentuje wyniki badań hodowli twórczej nowych odmian oraz przedstawi plan inwestycyjny i nową strategię rozwoju marki Hodowli Roślin Bartążek.
W dniach 21-22 czerwca Polska Grupa Nasienna (PGN) oraz przedstawiciele sekcji traw z Polskiej Izby Nasiennej będą rozmawiać o przyszłości rynku producentów nasion.
Hodowla Roślin Bartążek Grupa IHAR, która będzie gospodarzem spotkania, zaprezentuje wyniki badań hodowli twórczej nowych odmian oraz przedstawi plan inwestycyjny i nową strategię rozwoju marki.
Spotkanie ma na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie dalszego rozwoju krajowego rynku produkcji nasion traw.
Krajowa Rada Izb Rolniczych pyta, czy zasadne jest, aby spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której wspólnikami są hodowcy zagraniczni była uprawniona do przeprowadzania kontroli u polskich rolników. Kierownictwo...
- Środowisko musi zastanowić się nad wspólną strategią dotyczącą promowania żywienia paszami objętościowymi z traw. Niezbędne jest wypracowanie zasad wspólnej polityki jakościowej przy prowadzeniu skupu nasion traw i drobnonasiennych na terenie Polski. W szczególności przy produkcji mleka należy uświadomić rolników i konsumentów, aby poszukiwali towaru, który opiera się na systemie żywienia trawami. To samo dotyczy również polskich hodowców gęsi, bydła mięsnego i baraniny - mówią zgodnie przedstawiciele PGN.
Badania naukowe dowodzą, że wiele substancji aktywnych i prozdrowotnych, w tym witamina A+E mające w swoim działaniu zapobieganie chorobom nowotworowym, doskonale przenoszą się z trawy do organizmu zwierzęcego oraz produktów takich jak sery i twarogi.
Są to czynniki, które wyróżniają trawy na tle wszystkich innych pasz objętościowych. W szczególności jest to strategiczna przewaga nad paszami objętościowymi z kukurydzy. Żywienie mieszankami traw jest najtańszym sposobem suplementacji organizmu zwierząt.