Agro Akademia BASF 2017 startuje w styczniu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-12-2016,11:45 Aktualizacja: 29-12-2016,12:21
A A A

10 stycznia w centrali John Deere Polska w Tarnowie Podgórnym koło Poznania odbędzie się inauguracja IV edycji Agro Akademii BASF.

Agro Akademia to wiodące przedsięwzięcie edukacyjne w polskim rolnictwie, bazujące na dobrej współpracy partnerów z różnych segmentów rynku agro: Limagrain (nasiona), ADOB (nawozy dolistne), BASF (środki ochrony roślin) oraz John Deere (nowoczesne maszyny rolnicze).

W przyszłym roku zostanie zorganizowanych 14 konferencji zimowych (styczeń/luty 2017) i 11 warsztatów polowych w maju 2017 r.

Agro Akademia BASF 2016, BASF, Kolonia Siedliszczki, lubelskie, ADOB, Ligmagrain Polska, K+S, John Deere Polska, uprawa

Agro Akademia BASF 2016 w Kolonii Siedliszczki

30 maja w Kolonii Siedliszczki (woj. lubelskie) w gospodarstwie Stanisława Wójcika odbyły się warsztaty polowe Agro Akademii BASF. Było to dziesiąte, a zarazem ostatnie spotkanie z rolnikami w tegorocznym cyklu. Firma BASF wraz z partnerami...
Organizatorzy podkreślają, że najnowsza edycja Agro Akademii jest wyjątkowa. Dlaczego? Po obserwacjach dwóch ciężkich i nietypowych sezonów 2015 i 2016, postanowiono całemu projektowi nadać bardzo kompleksowy motyw przewodni: edukacja, praktyka, sukces.

Eksperci odpowiedzą m.in. na pytanie, jak łagodzić skutki wymarznięć i skutecznie monitorować pola. Będą mówić, jak dbać o architekturę łanu, a także jak osiągnąć przewagę poprzez właściwy siew, nawożenie, profesjonalną ochronę i odpowiedni sprzęt.

agro akademia basf

Agro Akademia BASF gościła w Tarnowie Podgórnym

Firma BASF tradycyjnie rozpoczęła cykl wiosennych spotkań z producentami rolnymi. 14 stycznia Agro Akademia (odbędzie się w 14 miejscach w Polsce) gościła w siedzibie John Deere w Tarnowie Podgórnym, z którym BASF ma podpisaną umowę...
Te wszystkie tematy znajdą się w prezentacjach specjalistów reprezentujących partnerów Akademii.

Organizatorzy zwracają uwagę, że ich dobór, to wynik obserwacji ostatnich dwóch sezonów, po doświadczeniu których pokazane zostanie: podsumowanie sezonu 2016, sposoby minimalizowania skutków wymarznięć, metody skutecznego monitoringu pól, a także właściwą architekturę łanu z ukazaniem zalet profesjonalnego skracania zbóż.

Poza tym odbędą się prezentacje nowości i technologii w zakresie środków ochrony roślin (BASF), nawozów dolistnych (ADOB), odmian nasiennych (LG) oraz maszyn i urządzeń rolniczych (John Deere).

Konferencje zimowe w ramach Agro Akademii BASF zakończą się 1 lutego, a już 15 maja w Białej Prudnickiej rusza cykl warsztatów polowych.

Poleć
Udostępnij