Zielone EXPO zawita do Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Musiał PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2018,9:30 Aktualizacja: 26-03-2018,9:45
A A A

Zgromadzenie Ogólne AIPH (Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych) przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"To bardzo dobra wiadomość dla miasta i regionu. Tak, jak obiecaliśmy w czasie starań o organizację EXPO, rząd nie wycofał się z planów rozwoju regionu, przeciwnie - konsekwentnie stara się o budowę pozycji miasta jako europejskiego lidera w dziedzinie rewitalizacji. Jestem przekonany, że zwycięstwo w wyścigu o organizację Zielonego EXPO stanie się nowym otwarciem dla Łodzi jako miasta nowoczesnego, przyjaznego środowisku i dynamicznie rozwijającego się" -  powiedział cytowany w komunikacie minister prof. Piotr Gliński.  dodał Gliński.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze VegeFruit Expo, Lublin, targi, sadownictwo

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Vege Fruit Expo w Lublinie

W stolicy województwa lubelskiego w dniach 22-23 listopada odbywają się Targi Sadowniczo-Warzywnicze Vege Fruit Expo, które są najważniejszym wydarzeniem dla sadowników z regionu. Impreza nieprzypadkowo odbywa się w ...

Expo Horticultural to jedno z tzw. małych EXPO, organizowanych między światowymi edycjami EXPO, poświęcone wyłącznie tematyce wykorzystania zieleni i kształtowania krajobrazu w mieście. Najbliższe "zielone" Expo odbędzie się w przyszłym roku w Pekinie, kolejne - w 2022 roku zaplanowane jest w Holandii, natomiast Łódź zorganizuje wystawę pod hasłem "Nature of the City-Natura Miasta" w 2024 roku.

"Jak szacują projektanci łódzkiego Expo Horticultural, przygotowanie wystawy będzie wiązać się z inwestycjami wartymi nawet 100 mln zł. W ciągu pięciu miesięcy Łódź może odwiedzić ok. 4 mln osób, co pozwoli na promocję miasta na niespotykaną dotąd skalę" - napisano.

Według MKiDN, rządowe wsparcie dla Łodzi otwiera przed miastem perspektywę wielowymiarowego, zrównoważonego rozwoju na płaszczyźnie kulturalnej, komunikacyjnej, infrastrukturalnej i naukowej.

"Rządowe projekty rozwoju miasta przewidują m. in. budowę tunelu średnicowego łączącego dworzec Łódź-Fabryczna z dworcem Łódź-Kaliska, a także drogi S14. Planowana jest również budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), który ma powstać pomiędzy Łodzią a Warszawą" - napisano.
 

Poleć
Udostępnij