Rząd docenia rolników w... spocie. Polska zawsze mogła na nich polegać
Polska zawsze mogła polegać na chłopach i rolnikach, nigdy nie zawiedli; Polska wieś zachowała to, co w życiu najważniejsze: Bóg, honor i ojczyzna - podkreślono w spocie opublikowanym przez Kancelarię Premiera na Twitterze.
"Żywią i bronią" od stuleci powiewa na sztandarach polskich chłopów i rolników. Polska zawsze mogła na nich polegać. Nigdy nie zawiedli" - słyszymy głos lektora w spocie, na którym są przedstawione archiwalne zdjęcia z działalności rolników na przestrzeni lat.
Rządzący wyzyskali wieś i wracają tylko po głosy w wyborach
"Tak jak w 1920 roku, kiedy w czasie wojny z bolszewikami na wezwanie Wincentego Witosa walczyli o niepodległą Polskę. Tak jak podczas drugiej wojny światowej, kiedy w Batalionach Chłopskich i na wszystkich frontach świata byli ludzie polskiej wsi. Bronili polskiej ziemi, kiedy w czasach PRL stanęli do walki o wolne związki zawodowe" - podkreślono w spocie.
"Dziś rolnicy budują markę Polski, są konkurencyjni wobec innych europejskich producentów. Przez stulecia jedno się nie zmieniło - żywią i bronią. Polska wieś zachowała to, co w życiu najważniejsze: Bóg, honor i ojczyzna. To fundament, na którym budowaliśmy niepodległość. Nie byłoby wolnej Rzeczypospolitej bez polskiej wsi" - zaznaczono.
Spot został opublikowany w związku z pierwszym ogólnopolskim świętem "Wdzięczni polskiej wsi". Uroczyste obchody tego święta odbyły się w Wąwolnicy (woj. Lubelskie).
- Nie byłoby niepodległości bez trudu polskiej wsi, bez polskich rolników, którzy przechowali te największe wartości polskiej kultury - polski język, polskie tradycje - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Podczas wystąpienia szef rządu dziękował rolnikom "za trud waszej pracy, za to co robicie dla naszej ojczyzny dbając o jej zasoby, ale też dbając o jej tradycję, o jej kulturę, o nią całą".
- Dzisiaj spotykamy się nieprzypadkowo w 100-lecie odzyskania niepodległości, bo nie byłoby tej niepodległości bez trudu polskiej wsi, bez polskich rolników, którzy przechowali te największe wartości polskiej kultury - polski język, polskie tradycje - mówił polityk.
- To wasza wielka zasługa, wielka zasługa naszych przodków, to co stało się te 100 lat temu, ten cud niepodległości, który jak żagiew niesiemy w przyszłość, rozwijamy ją ku pożytkowi całego narodu polskiego - dodał Morawiecki.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś