Silniki Deutz - niesłabnąca popularość
Deutz w połowie tego roku wyprodukował 9-milionowy silnik. Pierwszy powstał w 1867 roku.
Silniki Deutz są popularne i poszukiwane na całym świecie, m.in. za sprawą rozwiązań dotyczących czystości spalin. Deutz AG została założona w 1864 roku, w Kolonii. Produkcje silników rozpoczęła w 1867 kiedy opracowano silnik zasilany gazem. Następnie firma produkowała pierwszy na świecie silnik czterosuwowy, o nazwie Ottomotor.
- Jesteśmy dumni, że po zbudowaniu ponad dziewięciu milionów silników, mamy główny wkład w światową motoryzację, tym samym skutecznie zachowując tradycję marki Deutz. Zamierzamy kontynuować rozwój innowacyjnych silników najwyższej jakości aby w przyszłości pozostać wiodącym graczem na rynku - mówi dr Helmut Leube, prezes zarządu Deutz AG.
Wraz ze zmniejszaniem zużycia paliwa oraz rozmiarów swoich silników, niemiecki producent znacznie zmniejsza poziom emitowanych zanieczyszczeń. Silniki Deutz są wyposażone w filtry cząstek stałych stałych (FAP, DPF), które spełniają najnowsze normy emisji spalin, zmniejszając masę emitowanych cząstek stałych o ponad 99 proc. Wszystkie silniki typoszeregu Deutz TCD o pojemności od 2,9 do 7,8 l, wyposażone w filtr cząstek stałych, już teraz spełniają kolejną normę emisji dla maszyn i urządzeń przenośnych w Europie (Euro V), której zastosowanie ma wejść od roku 2019.
Pierwszy z dziewięciu milionów silników Deutz pochodzący z 1867 roku i zasilany gazem można oglądać w muzeum firmowym w Kolonii-Porz. Co ważne nadal jest w pełni sprawny.