Opryskiwacz przyczepiany Fendt Rogator 300 będzie mógł mieć belkę o szerokości 36 m i hydrauliczno-pneumatyczne zawieszenie niezależne każdego koła - Fendt Stability Control. Dzięki tej automatycznej kontroli poziomu maszyny kompensowane będą nierówności terenu wynoszące do 12%.
System Fendt Stability Control dostępny będzie dla opryskiwaczy przyczepianych Rogator 300 mających rozstaw kół wynoszący powyżej 1,80 m. Rozwiązanie to oparte jest na dwóch siłownikach hydraulicznych amortyzujących maszynę, zwiększając tym samym jej stabilność podczas pokonywania zakrętów i w czasie oprysków na zboczach pól. Jak podaje producent, system Fendt Stability Control przeciwdziała ruchom kołysania cieczy roboczej, znacznie zmniejsza obciążenie ciągnika oraz belki opryskowej i pozwala uzyskać jeszcze większą dokładność oprysku - nawet przy dużych prędkościach. Ponadto w czasie oprysku w poprzek zbocza konstrukcja niezależnego zawieszenia kół umożliwia wypoziomowanie maszyny z odchylenia wynoszącego do 12%. System Fendt Stability Control działa również podczas napełniania zbiornika opryskiwacza, co na pochyłości umożliwia zalanie go pod "korek". Dostępne są zbiorniki o pojemnościach: 3300 / 4400 / 5500 / 6600 l.
Fendt zaprezentował nowe ciągniki serii 940 Vario, które w najbliższych miesiącach będą już dostępne w konfiguratorach dilerów tej marki w naszym kraju. Ponadto niemiecka marka zapowiedziała traktory serii 300 i 700 Vario. Będą one...
Belki polowe wraz z nową o szerokości 36 m otrzymały automatyczną kontrolę wysokości, która ich adaptację do podłoża. Jak podaje producent, w połączeniu ze standardową kontrolą pojedynczej dyszy gwarantuje to najwyższą dokładność i wydajność nakładania cieczy roboczej. Kontrola wysokości belki jest również dostępna dla opryskiwaczy samojezdnych Fendt Rogator 600.
Opryskiwacze przyczepiane Fendt Rogator 300 obsługują funkcję Tractor Implement Management (TIM) z certyfikatem AEF, która pozwala maszynie sterować współpracującym z nią ciągnikiem. Traktor oczywiście również musi obsługiwać TIM i ponadto posiadać bezstopniową skrzynię biegów. W marce Fendt jest to przekładnia Vario. Jak działa TIM w opryskiwaczu? Na polu elektronika maszyny Fendt Rogator 300 oblicza optymalną prędkość, aby zgrać ze sobą parametry rozpylaczy, akceptowalną redukcję znoszenia i dawkę preparatu. W zależności od aktualnej sytuacji w danym miejscu pola opryskiwacz ustala prędkość roboczą. W tym czasie operator ciągnika ma możliwość regulacji prędkości, ale w razie nagłej potrzeby zawsze może się zatrzymać.
Nowe opryskiwacze serii Fendt Rogator 300 będą dostępne od stycznia 2020 r.