Lekkie kultywatory Amazone Cenio
Niemiecka firm wprowadza na rynek nowy, lekki i uniwersalny kultywator o szerokości od 3 m do 4 m. Jest to narzędzie z gamy kultywatorów trzybelkowych.
Cenio może być uważany za „młodszego brata” kultywatora Cenius. Nowy kultywator przeznaczony jest do pracy w mulczu, dopełnia gamę kultywatorów zawieszanych. Jest dostępny w szerokościach roboczych 3 m, 3,5 mi 4 m w wersji z zębami sztywnymi, w wersji Specjal - z zabezpieczeniem przeciążeniowym za pomocą śruby ścinanej oraz jako wariant Super z zabezpieczeniem przeciążeniowym sprężynowym. Cenio można agregować z ciągnikami o mocy od 105 do 190 KM. Pomimo solidnej ramy, Cenio wymaga znacznie niższego zapotrzebowania na udźwig podnośnika w porównaniu z innymi kultywatorami, co pozwala na współpracę narzędzia z mniejszymi ciągnikami. Cenio może pracować w zakresie głębokości roboczych od 5 do 25 cm.
Rozsiewacz Amazone ZA-M Easy
Elastyczny dla TUZ-u
Cenio oferuje dużą elastyczność, także m.in. przy podłączaniu kultywatora do ciągnika. Można np. sworznie dolne służące do zawieszania na podnośniku ciągnika obracać do wewnątrz lub na zewnątrz, aby szybko zmienić i dostosować rozstawy i wysokość osadzenia sworznik agregatu do wymaganej kategorii podnośnika na ciągniku. W Cenio można przekładać sworznie między wymiarami kategorii 3 lub 3N.
Duża przepustowość
Łapy Cenio są rozmieszczone w odległości 30 cm. Umożliwia to pracę narzędzia bez zatorów, nawet tam, gdzie przeważają duże ilości resztek pożniwnych. Warto wspomnieć, że te kultywatory mają nowy, sprężynowy systemu zabezpieczenia przed kamieniami, który „poddaje się” przy sile 450 kG. Zęby kultywatora Cenio mają grządziele znane z Ceniusa. Wyposażenie m.in. w redliczki 350 mm C-Mix, pozwala prowadzić uprawę płytszą, z kolei do głębszej uprawy do 25 cm, można zamontować nakładki 80-milimetrowe. Typu C-Mix. Głębokość roboczą ustawia się mechanicznie na kultywatorze albo hydraulicznie z kabiny ciągnika, przy czym wspomaga operatora czytelna skala. Dzięki tej opcji można bardzo szybko i wygodnie reagować na różne sytuacje podczas pracy. Cenio ma także sekcję wyrównującą. Może ona mieć postać wklęsłych talerzy o regulowanym kącie pracy, zalecanych do stanowisk o dużej ilości resztek pożniwnych lub rozgarniaczy sprężynowych.
Do Cenio można dobrać różne wały, spośród ich 10 typów. Wały są połączone z kultywatorem za pomocą zacisków ze sprawdzonym systemem szybkiej wymiany, dzięki czemu można je w krótkim czasie zamieniać, stosownie do warunków glebowych. Kultywator Cenio można także wyposażyć w siewnik GreenDrill 200, do wysiewu np. poplonów.