Rozrzutniki Dangreville
Firma Vogel&Noot Polska z Niemodlina wprowadza na nasz rynek przyczepy oraz rozrzutniki do obornika Dangreville. Ta francuska marka produkuje rozrzutniki od ponad 100 lat. W ofercie ma takie maszyny 1- ,2- i 3-osiowe, przyczepy skorupowe o DMC do 32 ton, budowlane oraz do transportu zwierząt.
Rozrzutniki tandemowe
Rozrzutniki tandemowe Dangreville produkowane są w dwóch grupach. Są to maszyny o tzw. szerokiej skrzyni (typoszereg DSV i DST) mającej u podstawy 2 m i maszyny tzw. wąskie (typoszereg SVD i SVDT) o szerokości skrzyni u dołu nie przekraczającej 1,43 m. W grupie maszyn DSV i DST występują modele o pojemności: 18, 20 oraz 29 m3. Grupy SVD i SVDT to maszyny o skrzyniach mieszczących: 16,2 i 20 m3.
Wspomniane rozrzutniki różnią się adapterami. Mogą to być dwa walce pionowe z talerzami rozrzucającymi (grupa DSV i SVD) albo dwa walce poziome z talerzami rozrzucającymi (grupy: DST i SVDT).
Rozrzutniki jednoosiowe
Takie same rozwiązania znajdziemy w grupach maszyn jednoosiowych. W typoszeregu SV, zamontowany jest adapter pionowy dwuwalcowy ze zintegrowanymi talerzami. Natomiast grupa SVT posada poziome dwa walce, a pod nimi także talerze rozrzucające. Typoszereg jednoosiowych maszyn jest nieco bogatszy, gdyż zawiera pojazdy o dużej rozpiętości pojemności skrzyń (od 6,6 do 16, 2 m3). Z kolei grupa SVT ma dwa modele o pojemności 15 i 16,2 m3.
Solidna stal
Wszystkie rozrzutniki Dangreville mają ściany wykonane z blachy o grubości 4 mm. Na podłogę producent przeznaczył 5-milimetrową blachę ze specjalnej stali borowej. Maszyna jest pokryta wysokiej jakości farbą podkładową oraz trwałą poliuretanową powłoką końcową. Przenośnik podłogowy w zależności od modelu, może być pojedynczy lub podwójny, napędzany silnikiem hydraulicznym. Rozrzutniki Dangreville przystosowane są do dolnego zaczepu ciągnika, dyszel jest resorowany w standardzie wzdłużnym resorem (w opcji hydraulicznie). Maksymalna prędkość poruszania się tej grupy maszyn wynosi 25 km/h.
Komputer w opcji
Sterowanie pracą tych rozrzutników odbywa się za pomocą prostych w obsłudze paneli elektrycznych z bezstopniową kontrolą posuwu taśmy, otwieraniem drzwi adaptera oraz rewersem taśmy. Opcjonalnie można maszynę wyposażyć w komputer z precyzyjnym dawkowaniem.
Standardowo producent montuje w rozrzutnikach łańcuchy haczykowe Vaucansona, zasuwy adaptera i hydrauliczne stopy podporowe. Fabryka udziela 2-letniej gwarancji na elementy mechaniczne, a na powłokę lakierniczą gwarancja wynosi 5 lat.