Joskin - nowa rampa Pendislide Pro
Nowa rampa Pendislide Pro firmy Joskin to urządzenie o zwiększonej precyzji umieszczania odzwierzęcych nawozów płynnych w glebie.
Nowy osprzęt Joskina do rozlewania gnojowicy jest dostępny w czterech szerokościach roboczych: 12; 13,5; 15 i 18 m z odstępami pomiędzy płozami wynoszącymi 25 cm. Budowa ramy i obecność kół kopiujących na rampie pozwalają utrzymać płozy dozujące nawozy na powierzchni pola, także podczas pracy na nierównościach.
Joskin - przyczepy Trans-Cap z wywrotem na bok
Wyposażenie nowej rampy, powoduje umieszczanie nawozów w glebie rozsuwając liście roślin co pozwala pracować bez brudzenia ich nawozem. Płozy tworzące redlinkę są wykonane z trwałego tworzywa – ertalonu. Elementy dozujące są umieszczone, w zależności od szerokości roboczej rampy, w różnych ilościach. Dla wersji 12-metrowej jest to 48 płóz, dla 13,5 m – 54, przy szerokości belki aplikacyjnej 15 m, agregat ma 60 płóz, a przy 18-metrowej szerokości – na rampie znajdują się 72 elementy dozujące.
Bez podnośnika
W przypadku nowej rampy Pendislide Pro, nie jest wymagany 4-punktowy system zawieszania narzędzi, pod warunkiem zastosowania w wozie asenizacyjnym kół o średnicy mniejszej lub równej 1675 mm. Rampę opuszczają i unoszą 4 siłowniki hydrauliczne, przytwierdzone do ramy tylnego osprzętu. Także one odpowiadają za uruchomienie systemu przeciw wyciekaniu nawozu, a także unoszenie rampy powyżej błotników przed przejazdami transportowymi. Siłowniki pracują także w charakterze systemu poziomowania rampy podczas wykonywania manewrów i pracy. W trakcie rozlewania np. gnojowicy obecne na rampie koła kopiujące wspierają konstrukcję, niwelując naprężenia. Dzięki podparciu na kołach, rampa także utrzymuje kontakt z podłożem, mimo nierówności. Dzięki temu obie strony rampy zachowują się niezależnie i dobrze kopiują teren. Płozy są ustawione pod kątem 45° do podłoża, co ułatwia dostosowywanie się płóz do jego nierówności. Jak podaje producent - na bardzo wyboistym terenie płozy mogą obniżyć się o 25 cm w zagłębieniach gruntu.
Regulowany nacisk
Producent w opcji, montuje dwa przemysłowe zawory hydrauliczne typu Ramus, z regulacją ręczną przepływu i dawkowania. zawory pozwalają także zamykać jedną połowę rampy w przypadku pracy w wąskich kawałkach pola. W standardzie montowane są dwa zawory z regulacją ręczną. Zasilanie w gnojowicę odbywa się standardowo jednym lub w opcji - dwoma przewodami. Nacisk elementów dozujących na glebę na ogół ustawiony jest na 7 lub 9 kg, regulacja tego parametru odbywa się poprzez koła kopiujące. W standardzie rampa posiada zabezpieczenie zderzeniowe – anti-crash, dzięki której zewnętrzne części rampy unoszą się na wysokość do 80 cm, w razie uderzenia o przeszkodę.