XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
27-08-2015,10:20 Aktualizacja: 27-08-2015,10:10
A A A

10-12 września w Augustowie odbędzie się XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. To najważniejsze w kraju coroczne spotkanie polskiego sektora mleczarskiego.

Po zniesieniu systemu kwotowania produkcji mleka w UE przed polskimi mleczarniami otworzyła się możliwość zwiększenia produkcji i eksportu szerokiej gamy produktów mlecznych. Dlatego podczas forum eksperci z całego świata i branży mleczarskiej podczas będą dyskutować o narzędziach i działaniach wspomagających podejmowanie skutecznych decyzji biznesowych w nowym kontekście i trudnej sytuacji rynkowej.

Gościem specjalnym XIII FSM będzie Jerzy Bogdan Plewa, Dyrektor Generalny Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak zapewniają organizatorzy omówi on sytuację sektora mleka i produktów mleczarskich po zniesieniu kwot mlecznych z perspektywy działań podejmowanych na szczeblu UE.

Dyrektor generalny w DG AGRI weźmie udział w sesji konferencyjnej na temat Europejskiego mleczarstwa po zakończeniu systemu kwotowania 11 września.

Corocznie w konferencji uczestniczą także członkowie międzynarodowych organizacji branżowych, takich jak EDA, Copa-Cogeca, FIL/IDF, DGAgri, a także przedstawiciele ambasad, np. Francji, Niemiec, Holandii. Dzięki forum zyskało rangę prestiżowej konferencji branży mleczarskiej w Polsce. Gościmy również

Konferencja posiada status międzynarodowej, jednak główna uwaga skupia się wokół polskiego mleczarstwa. W związku z czym co roku uczestniczą w nim polscy eksperci i przedstawiciele nauki, jak prof. Andrzej Babuchowski, prof. Jadwiga Seremak-Bulge.

Podczas Forum ogłaszany jest również ranking spółdzielni mleczarskich. W ciągu 8 lat organizatorzy nagrodzili laureatów za ich ponad przeciętną działalność w sektorze mlecznym.

Organizatorem Forum Spółdzielni Mleczarskiej jest Polska Izba Mleka.

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA