Świat zootechniki zawita do Warszawy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-05-2015,10:05 Aktualizacja: 25-05-2015,10:03
A A A

66 zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej rozpocznie się 31 sierpnia i będzie trwać do 4 września. Warszawska konferencja zgromadzi naukowców, praktyków oraz przedstawicieli administracji rządowych związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy i świata.

Zjazd odbędzie się na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Według organizatorów w spotkaniu ma wziąć udział ponad 1100 osób z około 40 krajów świata. Do tej pory zgłoszono i zatwierdzono blisko 1000 doniesień naukowych.

Po raz pierwszy w historii zjazdu odbędzie się blok sesji: Dni praktyki, który zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza określona mianem: Międzynarodowe forum nauka-praktyce, będzie prowadzona wyłącznie w języku angielskim, podobnie jak pozostała część obrad. Druga: Krajowe forum nauka-praktyce, jest przeznaczona przede wszystkim dla polskiego środowiska zootechnicznego, dlatego zostanie przetłumaczona symultanicznie na język polski i angielski.

W części poświęconej krajowej hodowli i produkcji zwierzęcej omawiane będą dwa główne zagadnienia dotyczące bydła i trzody chlewnej tj. selekcja genomowa w praktyce oraz monitoring jako narzędzie w zarządzaniu stadami.

Równolegle ze zjazdem 3 i 4 września odbędzie się wystawa poświęcona polskiej hodowli oraz myśli naukowo-technicznej. Stworzy ona możliwość promowania polskich związków hodowców, stacji unasieniania, producentów pasz, żywności, sprzętu, oprogramowania itp.

Więcej informacji na temat zjazdu można znaleźć na stronie: www.eaap2015.org

Pliki do pobrania:
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA