Komitet protestacyjny środowiska weterynaryjnego rozwiązany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-12-2022,9:15 Aktualizacja: 23-12-2022,9:21
A A A

Niewystarczające zainteresowanie ze strony lekarzy weterynarii wskazano jako przyczynę rozwiązania Komitetu Protestacyjnego Porozumienia Warszawskiego (KPPW).

Przedstawiciele zrzeszonych w Komitecie organizacji i związków zawodowych ze środowiska medycyny weterynaryjnej omówili i podsumowali dotychczasowe wysiłki w celu realizacji postulatów.

strajk inspektorów weterynarzy, Portugalia, Portugalskie Stowarzyszenie Przemysłu Mięsnego

Inspektorzy weterynarze strajkują. Na święta może zabraknąć mięsa

W Portugalii trwa strajk pracowników Generalnej Dyrekcji Żywienia i Weterynarii (DGAV), który może doprowadzić do niedoborów mięsa w sklepach podczas okresu bożonarodzeniowo-noworocznego. Jak podały w komunikacie władze DGAV,...

Chodzi o waloryzacje wynagrodzeń dla wyznaczonych lekarzy weterynarii oraz regulacje płac dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej nieobjętych dotychczasowymi podwyżkami.

Podczas spotkania zajęto się też reakcją środowiska urzędowych lekarzy weterynarii na apel o złożenie deklaracji dotyczących odmowy podpisywania umów z powiatowymi lekarzami weterynarii na 2023 r.

"Wobec niewystarczającego zainteresowania środowiska urzędowych lekarzy weterynarii proponowanymi przez KPPW bardziej radykalnymi formami protestu, sygnatariusze uznali, że dotychczasowa formuła komitetu protestacyjnego wyczerpała się. W związku z tym sygnatariusze jednomyślnie zdecydowali o rozwiązaniu komitetu protestacyjnego" - czytamy w komunikacie.
 



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA