Kanada stawia na redukcję gazów cieplarnianych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Dagamra Chełstowska; hoduj@apra.pl
30-06-2016,20:05 Aktualizacja: 07-07-2016,10:15
A A A

Kanadyjski rząd zainwestuje 27 milionów dolarów, aby wesprzeć producentów w poszukiwaniach sposobów mających zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych z farm, co ogłosił Lawrence MacAulay, tamtejszy  minister rolnictwa.

Ta inwestycja jest częścią działań kanadyjskiego rządu mających wspomagać innowacyjność, konkurencyjność i stabilność w sektorze rolnym. Jak powiedział Lawrence MacAulay, „Kanadyjscy rolnicy wspaniale zarządzają ziemią. Angażujemy się pomagając im odpowiadać na zmiany klimatu poprzez inwestycje, które uczynią sektor rolny światowym liderem w opracowywaniu i użytkowaniu czystych i przyjaznych środowisku technologii oraz praktyk”.

prawo UE dobrostan

Nowe regulacje prawne w zakresie zdrowia zwierząt

Unia Europejska przyjęła nowe „Prawo o zdrowiu zwierzą”, które w opinii Vytenis Andriukaitis , komisarza ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, jest kolejną bronią w walce z chorobami zwierząt i antybiotykoopornością. Komisarz z...

Program Agricultural Greenhouse Gases Programme (AGGP) ma za zadanie wspierać badania nad sposobami redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz technologiami przeznaczonycmi do wdrażania na farmach. Ten nowy, pięcioletni plan inwestycyjny (2016-2021) poszerza spektrum zaangażowania Kanady o cele przyjęte przez Global Research Alliance on Agricultural Greenhouse Gases. Wcześniejsza inwestycja związana z tym celem koncentrowała się na czterech kluczowych obszarach produkcji zwierzęcej, systemach upraw, efektywności korzystania z zasobów wodnych w rolnictwie praz agroleśnictwie. Catherine McKenna, Minister Środowiska i Zmian Klimatycznych, powiedziała, że: „Rolnictwo i produkcja żywności dla ludzi to istotna interakcji człowieka z naszym środowiskiem. Program Agricultural Greenhouse Gases Program jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób badania i postęp technologiczny ułatwiają nasze działania w zakresie zmian klimatycznych. Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych z farm przyczyni się do budowania bardziej zrównoważonej gospodarki i „zieleńszej przyszłości” dla wszystkich Kanadyjczyków”.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA