WRiE i IR na Dniach SGGW
Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemię ponownie w dniach 20-21 maja 2022 r. odbyły się Dni SGGW w Warszawie. To wydarzenie, podczas którego uczelnia szeroko otwiera drzwi i prezentują się wszystkie wydziały oraz instytuty. Swoje bogate stoisko prezentował Wydział Rolnictwa i Ekologii (WRiE) wspólnie z Instytutem Rolnictwa (IR).
Wydział Rolnictwa i Ekologii (poprzednio Rolnictwa i Biologii) w ostatnich latach coraz ściślej współpracuje z otoczeniem gospodarczym i podpisuje coraz więcej umów o współpracy. Widać to było także na tegorocznych Dniach SGGW. Na wspólnym stoisku z Instytutem Rolnictwa prezentował się Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, producenci maszyn rolniczych (firmy Agro Land Marek Różniak i Agrimet) oraz nawozów Yara Poland. Dla zwiedzających przygotowano prezentację zbieracza kamieni firmy Agrimet, autonomicznego robota Robotti, agregatu Mzuri do uprawy pasowej oraz stanowiska wraz z kierownicą do nawigacji Trimble i drona.
WRiE na Dniach SGGW
Chętni mieli możliwość spotkania się z naukowcami zajmującymi się gleboznawstwem, ogólną i szczegółową uprawą roli, nawożeniem, rolnictwem precyzyjnym, a także doświadczalnictwem rolniczym oraz uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z prowadzeniem produkcji rolniczej. Dla zwiedzających przygotowano kolekcję skał, minerałów, nasion i roślin uprawnych.
Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW jest najstarszym wydziałem rolniczym w kraju, a jego początki sięgają 1906 r. Obecnie prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: Rolnictwo, Inżynieria ekologiczna oraz Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (w języku angielskim). Planowane jest w tym roku uruchomienie tego ostatniego kierunku w języku polskim.
Instytut Rolnictwa SGGW wywodzi się z Wydziału Rolnictwa i Biologii i zatrudnia pracowników, którzy stanowią podstawową kadrę dydaktyczną dla Wydziału Rolnictwa i Ekologii. W jego skład wchodzą: Katedra Agronomii, Katedra Biometrii, Katedra Gleboznawstwa oraz Samodzielny Zakład Chemii Rolniczej i Środowiskowej. Częścią instytutu jest również Stacja Doświadczalna Instytutu Rolnictwa im. prof. Mariana Górskiego w Skierniewicach, która ma już ponad 100 lat.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz