Sumi Agro - nowa wizja marki i logo, które ją odzwierciedla
Sumi Agro zmienia identyfikację wizualną, czego pierwszym efektem jest całkowicie odmieniony logotyp. Celem działań jest ujednolicenie globalnej obecności na rynku.
Firma chce promować nowy sposób myślenia o ochronie upraw, w którym dba się o zasoby naturalne, a także troszczy o konsumenta i środowisko. Zmiana logotypu marki jest właśnie wizualizacją tych zamysłów.
Nowości od Sumi Agro Poland na 2022 rok
Koło stanowiące główny element nowego logotypu symbolizuje globalną obecność Sumi Agro na rynku, a także określa pole działania marki: planetę i jej mieszkańców. Zieleń i kształt liścia wpisanego w logo podkreślają związek firmy z rolnictwem i ilustrują możliwości rozwoju rolnictwa dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii. Są też wyrazem zaangażowania w ochronę środowiska oraz dostarczanie innowacyjnych produktów i zrównoważonych usług. Kolor pomarańczowy nawiązuje z kolei do wschodzącego słońca, które dla Sumi Agro oznacza energię - podstawę ludzkiej egzystencji i wiąże się z pochodzeniem marki.
Niebawem nowa wizja marki znajdzie odzwierciedlenie w rozwiązaniach oferowanych na polskim rynku.
- Liczba dostępnych konwencjonalnych substancji czynnych z roku na rok spada. Wiemy, że jest to proces nieodwracalny, który będzie postępował. Jednocześnie od producentów rolnych wymaga się podnoszenia jakości oraz zwiększania plonów, tak by z jednego hektara produkować jeszcze więcej. Niezbędne staje się zatem włączenie do technologii produkcji rozwiązań biologicznych, zarówno do ochrony upraw, nawożenia, jak i biostymulacji - mówi Urszula Filipecka, Dyrektor Marketingu Sumi Agro Poland.
Nowości od Sumi Agro. Na zabieg T1 oraz przeciwko chwastom w zbożach
- W najbliższym czasie poszerzymy nasze portfolio o kolejne rozwiązania wypracowane wspólnie z firmą Futureco Biosciences oraz innymi partnerami, z którymi opracowujemy innowacyjne produkty biologiczne. Przykładami mogą być preparat KAIZEN (redukujący negatywne skutki suszy), fungicyd MEVALON (zapobiegający przechowalniczym chorobom m.in. jabłoni) oraz nowe nawozy dolistne z firmy Lebosol. Odpowiedzią na systematycznie malejącą liczbę środków do ochrony konwencjonalnej są nowe japońskie substancje czynne, m.in. do ochrony upraw sadowniczych przed parchem czy zwalczania chorób grzybowych rzepaku w okresie kwitnienia. Produkty oparte na tych molekułach wprowadzimy na rynek w niedalekiej przyszłości - wylicza ekspertka.
Sumi Agro Poland jest częścią Sumitomo Corporation, jednej z dziesięciu największych firm w Japonii, obecnej aż w 66 krajach. Nowa identyfikacja wizualna będzie wspólna dla wszystkich spółek rolniczych należących do koncernu. Zmianie przyświeca myśl: "Jeden świat. Jeden zespół. Jedna firma".
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś