Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego wyróżnione
Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego ASAP zostało zauważone i wyróżnione w kategorii "Innowacyjność Społeczna".
"Made in Polska - Lubię To!" - to hasło przewodnie tegorocznej agrokonferencji organizowanej przez BGŻ BNP Paribas. Co roku podczas tego spotkania bank wyróżnia firmy w kategorii "Innowacyjność Społeczna".
W tym roku prestiżowe wyróżnienie otrzymało Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego ASAP. Według przedstawicieli banku, innowacyjność społeczna to umiejętność uzyskania niskim kosztem zmiany, która powoduje pozytywne skutki w długiej perspektywie.
Umowa TTIP zagraża zrównoważonemu systemowi żywności
Kluczem do sukcesu i innowacyjności jest rozwijanie biznesu w taki sposób, aby oprócz pozyskania zadowalających efektów finansowych zwracać uwagę na uwarunkowania społeczne i środowiskowe.
- Bank BGŻ BNP Paribas wspiera rolników oraz zrównoważony rozwój. To co piękne w ASAP to zrzeszenie firm i ludzi, którzy chcą działać na rzecz takiego zrównoważonego rolnictwa. Chcemy wspierać stowarzyszenie ASAP po to, by polskie rolnictwo nie tylko lepiej się rozwijało ale żeby w długim wymiarze czasu miało także swój eksport na wysokim poziomie, mogło dobrze konkurować, ale też żeby ludzie, konsumenci mieli świadomość, że rolnik produkując żywność stara się aby była ona bezpieczna i zdrowa - tłumaczy Zdzienicka-Grabarz.
Rolnictwo precyzyjne to duże oszczędności dla gospodarstwa
Co rok przesuwamy datę, od której dalsze wykorzystanie zasobów naturalnych jest niejako "na kredyt" tzn. ponad poziom naturalnego odtworzenia. W tym roku jest to 10 sierpnia.
Świadomość ograniczonych zasobów naturalnych Ziemi, była główną przyczyną powstania Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP. Jest to niekomercyjna inicjatywa grupy osób i firm wspólnie działających na rzecz rozwoju rolnictwa zrównoważonego.
"Zadanie to traktujemy jako wyzwanie dla wszystkich ogniw łańcucha dostaw żywności. Dlatego w szeregach stowarzyszenia reprezentowane są różnorodne branże jak np. środków produkcji rolnej, dystrybucji środków produkcji, certyfikacji produkcji i przetwórstwa rolno-spożywczego. Najistotniejszym ogniwem łańcucha dostaw żywności są rolnicy" - czytamy w komunikacie.
We współpracujących gospodarstwach rolnych, rozwijane jest rolnictwo zrównoważone, rozumiane jako sposób produkcji pozwalający rolnikowi uzyskać satysfakcjonujący zysk finansowy przy zagwarantowaniu ochrony środowiska i wspierania rozwoju lokalnych społeczności.