Nowy nawóz dolistny o wysokiej zawartości krzemu i potasu z CIECH Sarzyna

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Ciech Sarzyna (art) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2018,6:25 Aktualizacja: 22-06-2018,6:43
A A A

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, kontynuuje rozbudowę swojego portfolio w kategorii nawozów dolistnych. Nowy produkt w ofercie Spółki - SARMIN maKSi - jest to nawóz o wysokiej zawartości łatwo dostępnego dla roślin krzemu i potasu.

Pozytywny wpływ nawozu SARMIN maKSI na rośliny uprawne, widoczny przede wszystkim w postaci wzrostu poziomu plonowania, został potwierdzony w doświadczeniach rejestracyjnych przeprowadzonych przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

SARMIN maKSi został przygotowany pod kątem dostarczenia roślinom uprawnym możliwie największej ilości krzemu w formie łatwo przyswajalnej, czyli całkowicie rozpuszczalnej w wodzie. W wyniku prac badawczo-rozwojowych uzyskano produkt, który zawiera 150 g krzemu w 1 l produktu. Dodatkowo, w celu optymalnego i szybkiego przemieszczenia krzemu w całej roślinie, do nawozu SARMIN maKSi wprowadzono również potas, który jest bardzo ważnym makroskładnikiem dla rośli uprawnych. Dodatek potasu łatwo przyswajalnego dla roślin pozwala efektywniej rozprowadzić krzem w roślinie.

Dni Pola Ciech Sarzyna, Orłowo, Nowy Dwór Gdański, jacek skwira, Grzegorz Bardowski

Dni Pola CIECH Sarzyna

W Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie) odbyły się tegoroczne Dni Pola Ciech Sarzyna. Największy polski wytwórca środków ochrony roślin zaprezentował uprawy zbóż, na których zastosowano produkty z...

SARMIN maKSi wpływa korzystnie na efektywność gospodarki wodnej poprzez synergistyczne działanie krzemu i potasu. Roślina odpowiednio nawodniona jest w lepszej kondycji, a co za tym idzie mniej podatna na stres biotyczny i abiotyczny. Wbudowanie krzemu w struktury komórkowe wpływa również na usztywnienie łodygi (źdźbła), utrudnienie żerowania szkodników oraz zmniejszenie szybkości infekcji przez patogeny. Rośliny uprawne w dobrej kondycji szybciej rozbudowują aparat asymilacyjny i mają większą odporność na stres, co prowadzi do lepszego wykorzystania potencjału plonotwórczego.

SARMIN maKSi zalecany jest w uprawach polowych, głównie w zbożach, rzepaku ozimym, kukurydzy i burakach cukrowych. W zależności od rośliny uprawnej zaleca się wykonać w sezonie wegetacyjnym od 2 do 3 zabiegów nawozem dolistnym SARMIN maKSi w dawce 0,5 l/ha.

- Konsekwentnie kontynuujemy rozbudowę naszej oferty produktowej, również w bardzo perspektywicznym obszarze nawozów dolistnych. Liczymy, że dzięki bardzo dobrej jakości i wysokiej skuteczności SARMIN maKSi, opierającej się na synergistycznym działaniu krzemu i potasu, wysokiej reputacji CIECH Sarzyna oraz sprawdzonym kanałom dystrybucji, szybko zbudujemy zaufanie polskich rolników do tego produktu. Z naszych obserwacji wynika, że nawozy dolistne postrzegane są przez nich jako specjalistyczne, więc chcemy wykorzystać naszą markę do budowania świadomości na temat zalet stosowania takich produktów. Co ważne, nasze nawozy dolistne doskonale uzupełniają się z naszymi środkami ochrony roślin dając rolnikom podwójną korzyść: uprawy wolne od agrofagów oraz większy plon, wyższej jakości - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

ciech sarzyna, laboratorium

Grupa CIECH przejmuje hiszpańską spółkę Proplan

Spółka CIECH S.A. podpisała umowę o wartości 33,5 mln euro na zakup 75 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan. Zyskała tym samym kontrolę nad firmą dysponującą ponad 120 aktywnymi rejestracjami środków ochrony roślin i obecną...

Dokarmianie dolistne stosowane w odpowiedniej fazie wzrostu jest skutecznym sposobem uzupełniania niedoborów składników pokarmowych, pozwalającym na wykorzystanie potencjału plonotwórczego roślin. Stosowane jest we wszystkich uprawach. Wiele czynników, często niezależnych od rolnika, może być przyczyną powstawania niedoborów składników pokarmowych. Zastosowanie nawozów dolistnych przeciwdziała konsekwencjom tych niedoborów wpływając korzystnie na jakość i wielkość plonu.

Poleć
Udostępnij