Młodzi z pomysłem na walkę z głodem na świecie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
01-06-2019,11:10 Aktualizacja: 01-06-2019,12:07
A A A
Polak znalazł się w gronie stu młodych liderów w programie na rzecz likwidacji głodu na świecie. To duże osiągnięcie biorąc pod uwagę, że nadesłano 2800 zgłoszeń z ponad 140 krajów. 
 
Na odbywającej się co dwa lata z inicjatywy firmy Bayer konferencji Youth Ag Summit, Polskę będzie reprezentował Mateusz Ciasnocha. Wydarzenie zgromadzi w sumie 100 uczestników z 45 krajów. Tym razem szczyt odbędzie się 4-6 listopada w brazylijskiej Brasilii i będzie realizowany we współpracy z Nuffield Brazil.  
 
- Zgłosiłem się do Youth Ag Summit, ponieważ jest to dla mnie jedna z najważniejszych społeczności młodych innowatorów w rolnictwie. W przeszłości miałem przyjemność współpracowania z wieloma uczestnikami szczytu, więc decyzja o aplikacji do tegorocznej edycji była oczywistością – mówi Ciasnocha. 
 
Bayer, KRUS, konkurs, dziecko

Bayer wspiera konkurs KRUS, promujący bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych

Ogłoszono wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci. Jego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, patronem honorowym - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela...
- Niezwykle cieszę się, że i tym razem udało mi się dostać do programu. Oczywiście nie mogę doczekać się spotkania z pozostałymi uczestnikami oraz z ekspertami. Szczególnie liczę na rozwój mojej relacji z zarządem Nuffield International, najbardziej prestiżowego stypendium rolniczego świata, które mam nadzieję kiedyś ukończyć, a potem rozwinąć je w Polsce - dodaje. 
 
Konferencja Youth Ag Summit, będąca częścią programu edukacji rolniczej Bayer, gromadzi młodych, pomysłowych ludzi w wieku 18-25 lat, aby stawić czoło wyzwaniom związanym z wyżywieniem rosnącej populacji ludzi na świecie. Każda z osób składająca wniosek musiała przedstawić pomysł rozwiązania problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego w kontekście celów ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju (SDG).
 
W skład tegorocznej edycji wchodzi stu delegatów, m.in. przedsiębiorcy, rolnicy, studenci, naukowcy i ekonomiści. Ich pomysły koncentrowały się wokół rozwiązywania problemów w tak różnych dziedzinach jak równość płci, zrównoważone rolnictwo, edukacja młodzieży, czy też marnowanie żywności i zmiany klimatyczne. Choć pochodzą z różnych środowisk i mają różne zainteresowania, wszystkich uczestników łączy zaangażowanie w dążenie do osiągnięcia postępu, który wyeliminuje zjawisko głodu na świecie. 
 
Centrum Badania Odporności Bayer, bayer, paluzy, warmia, zwalczanie  miotły zbożowej

Jedyna taka plantacja w Polsce. Bayer pokazuje, jak walczyć z miotłą zbożową

W Paluzach na Warmii Bayer założył ponad czterdzieści poletek doświadczalnych, gdzie w terenowych, nie laboratoryjnych, warunkach sprawdzane i demonstrowane są różne metody zwalczania miotły zbożowej, odpornej na herbicydy z grupy...
- Każdego wieczoru około 800 milionów ludzi na całym świecie kładzie się spać będąc głodnymi, a ci młodzi innowatorzy chętnie zmierzą się z tym problemem - podkreśla Liam Condon, członek zarządu Bayer AG i szef działu Crop Science.
 
- Stu delegatów udających się w listopadzie do Brazylii łączy zaangażowanie w stymulowanie innowacji w rolnictwie - niezbędnych, jeśli chcemy jednocześnie wyżywić świat, jak i zapewnić bezpieczeństwo ekosystemów - dodaje. - Ameryka Łacińska odgrywa ważną rolę w wyzwaniu, jakim jest wyżywienie głodnej planety, dlatego bardzo się cieszymy, że przyjmujemy tych niesamowitych młodych liderów, aby omówić tak ważny temat bezpieczeństwa żywnościowego. Mam nadzieję, że prężnie rozwijający się sektor rolniczy w Brazylii zainspiruje naszych delegatów do rozwijania swoich innowacyjnych pomysłów - podkreśla Condon. 
 
Dla stu wybranych delegatów szczyt Youth Ag Summit będzie funkcjonował jako inkubator idei. Pomoże im w urzeczywistnianiu ich pomysłów wyposażając w umiejętności potrzebne do realizacji projektów. Zapoznają się również z opiniami ekspertów i wezmą udział w zajęciach terenowych, aby dowiedzieć się więcej na temat przemysłu rolnego w Brazylii. 
 
 
 
 
 
Poleć
Udostępnij