Koniec Sygma Bank Polska. Teraz to BGŻ BNP Paribas
BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska, dwa banki międzynarodowej Grupy BNP Paribas działające w Polsce, połączyły się tworząc jeden z najbardziej uniwersalnych banków na rynku.
31 maja 2016 r. wraz z dokonaniem wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym nazwa Sygma została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas.
Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce.
- BGŻ BNP Paribas w obecnym kształcie jest jedną z najbardziej uniwersalnych instytucji bankowych - mówi Tomasz Bogus, prezes banku BGŻ BNP Paribas.
BGŻ BNP Paribas publikuje wyniki finansowe. Zysk netto 31,3 mln zł
Dzięki połączeniu BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19 proc., co daje bankowi trzecią pozycję na rynku.
BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Po połączeniu obsługuje 2,65 mln klientów, w całej Polsce ma blisko 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi klienta. Współpracuje z ponad 10 tysiącami partnerów, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe czy specjalistyczne, za pośrednictwem których finansuje ratalne zakupy klientów.
Bank BGŻ BNP Paribas ujawnił wyniki finansowe za 2015 rok
Bank szacuje, że synergie związane z fuzją w 2018 r. mogą sięgnąć 86 mln zł, w tym synergie kosztowe to ok. 31 mln zł.
"W celu zrealizowania efektów synergii szacowana wartość kosztów restrukturyzacji, koniecznych do poniesienia do roku 2017, wyniesie 88 mln zł" - podkreśla bank w komunikacie.
BGŻ BNP Paribas dołączył do programu Rodzina 500 plus
Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Z dniem połączenia prawnego na rynku bankowym marka Sygma Bank została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas.
Proces zmiany oznaczeń wszystkich punktów działających dotychczas pod szyldem Sygma już się rozpoczął. Jednocześnie ruszyły prace zmierzające do całkowitego połączenia obu instytucji. Zakończenie fuzji operacyjnej jest planowane na pierwszą połowę 2017 r.