Hans Peter Liebig doktorem honoris causa SGGW
W czwartek w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi Peterowi Liebigowi, wybitnemu specjaliście w zakresie warzywnictwa i organizatorowi międzynarodowej współpracy dydaktycznej i naukowo-badawczej w zakresie nauk przyrodniczych.
Wyjątkowa wystawa na 200-lecie SGGW
W latach 1998-2002 uczony był koordynatorem niemiecko-chińskiego projektu dotyczącego zrównoważonego rozwoju rolnictwa na Nizinie Północnochińskiej. Jest autorem wielu publikacji w zakresie szeroko pojętej problematyki ogrodnictwa i rolnictwa, opublikowanych w renomowanych czasopismach.
Hans-Peter Liebig wniósł wkład w rozwój europejskiego szkolnictwa wyższego. Był jednym z wykonawców kilku projektów realizowanych w regionie Europy Południowo-Wschodniej, a finansowanych przez Niemiecką Służbę Wymiany Akademickiej i Unię Europejską.
Monety na 200-lecie SGGW
Weszły do niej znane w Europie uczelnie takie jak: Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet w Hohenheim, Szwedzki Uniwersytet Nauk Rolniczych w Uppsali, Uniwersytet Zasobów Naturalnych i Stosowanych Nauk Przyrodniczych - BOKU w Wiedniu, Uniwersytet w Wageningen w Holandii.
Głównym celem Euroligi jest ścisła współpraca w zakresie wysokiej jakości nauczania w naukach rolniczych, leśnych, przyrodniczych, weterynaryjnych, naukach o żywieniu i żywności oraz o środowisku naturalnym.
Dzięki inicjatywie między innymi Hansa Petera Liebiga w 2005 roku do grona członków Euroligi dołączyły Czeski Uniwersytet Nauk Przyrodniczych w Pradze oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi Peterowi Liebigowi była jednym z punktów obchodów przypadającego w tym roku 200-lecia SGGW.