W tym roku grupa Roullier, do której należy firma Timac Agro Polska obchodzi 60-lecie działalności. Nawozy są głównym filarem działalności produkcyjnej oraz handlowej grupy.
W tym roku francuska grupa Roullier, do której należy firma Timac Agro Polska obchodzi 60-lecie działalności.
Grupa Roullier została założona w 1959 r., ale przełomowy dla niej okazał się rok 1972, kiedy to rozpoczęto budowę pierwszej fabryki granulatów w Saint-Malo (Francja).
Do końca lat 70. grupa przejęła 12 fabryk nawozów, a w następnych latach kolejne 60 - w Europie, w obu Amerykach, w północnej Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.
11 czerwca firma Timac Agro Polska zaprosiła rolników do Dębna koło Leżajska (woj. podkarpackie). Było to spotkanie w ramach tegorocznej edycji Panoramy Pól. Z zaproszenia skorzystali głównie gospodarze z województwa...
Głównym filarem działalności produkcyjnej oraz handlowej grupy są nawozy o różnym składzie oraz formulacji, w tym nawozy płynne, suplementy nawozowe, biostymulatory oraz produkty wapniowe. Ale w swojej ofercie posiada również fosforany paszowe, produkty oraz rozwiązania dla przemysłu, a także tworzywa sztuczne.
Jak informuje grupa, jej globalna strategia opiera się na podwyższaniu wydajności, produktywności oraz jakości plonów, z uwzględnieniem potrzeb środowiska naturalnego.
Podejście to znalazło odzwierciedlenie w produkcji nawozów, które oprócz składników pokarmowych zawierają dodatki pochodzenia naturalnego, wpływające na fizjologię roślin oraz efektywność nawożenia. Mowa chociażby o kompleksie Physio+ oraz cząstce Top-Phos.
12 października firma Timac Agro Polska zorganizowała w Warszawie pierwsze spotkanie dla partnerów biznesowych działających w obszarze sprzedaży detalicznej. Rozmawiano przede wszystkim o nowych kanałach dystrybucji produktów....
Grupa stawia więc na innowacyjne rozwiązania, które są możliwe dzięki inwestycjom w badania i rozwój. W 2015 r. w Saint-Malo utworzyła Centrum Innowacji Roullier (CMI), gdzie interdyscyplinarne zespoły prowadzą doświadczenia związane z odżywianiem różnych gatunków roślin uprawnych, w różnych strefach klimatycznych.
Służą temu m.in. specjalne komory hodowlane, które dzięki systemowi kamer umożliwiają bezinwazyjną obserwację wszystkich fizycznych i biologicznych właściwości rośliny, podczas jej wzrostu. Laboratoria prowadzą też prace analityczno-badawcze służące rejestracji poszczególnych produktów.
Oprócz tego grupa Roullier rozwija współpracę z instytutami naukowymi i uczelniami, a od dwóch lat prowadzi konkurs na innowacyjne projekty z dziedziny odżywiania roślin, który skierowany jest do naukowców akademickich z całego świata. Wartość nagrody wynosi 75 tys. euro.