Gobarto nagrodziło hodowców trzody chlewnej
- Ostatnie lata były trudne na rynku wieprzowiny. Nie popadamy ani w skrajny optymizm ani pesymizm. Twardo stąpamy po ziemi - mówił Marcin Śliwiński prezes Gobarto SA podczas balu Hodowcy Gobarto 2022.
Bal Hodowcy Gobarto był okazją do spotkania się hodowców trzody chlewnej współpracujących z firmą oraz nagrodzenia ich za najlepsze wyniki.
Presja wirusa ASF jest mniejsza. Dlaczego?
Po okresie pandemicznych obostrzeń Gobarto powróciła do organizowania cyklicznych spotkań dla hodowców współpracujących w ramach tuczu kontraktowego oraz programu Gobarto 500. Do Uniejowa przybyło 150 zaproszonych gości.
- Firmę Cedrob założyła grupa hodowców. To od nich wszystko się zaczęło. Dlatego nie bez przyczyny w grupie przykładamy ogromną wagę do pracy hodowlanej. Wiemy, jak istotne jest gospodarskie oko - powiedział Marcin Śliwiński, prezes Gobarto SA, stanowiącej część Grupy Kapitałowej Cedrob dodając:
- Patrzymy długoterminowo i trzymamy się ustalonych zasad, mimo zawirowań na rynku.
Wcześniej w panelu szkoleniowym przedstawiciele grupy opowiedzieli hodowcom o zmianach zachodzących na globalnym i krajowym rynku trzody.
Producenci tuczników dowiedzieli się, jak wygląda proces produkcji pasz w Cedrob Pasze i funkcjonowanie Zakładu Usług Weterynaryjnych Cedrob. Szczegółowo omówiona została także interakcja środowiska i hodowli trzody chlewnej.
Hodowcy trzody też z "bonusowym" zwrotem za paliwo?
- Współpracują z nami hodowcy, którzy stawiają na nowoczesność, profesjonalizację produkcji i bioasekurację - wyjaśnił Jacek Jagiełłowicz, prezes Gobarto Hodowca, spółki bezpośrednio odpowiadającej za współpracę z hodowcami dodając:
- Podczas spotkania mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami, podzielić wiedzą i nagrodzić tych, którzy uzyskają najlepsze wyniki.
Na balu nagrodzeni zostali najlepsi hodowcy III kwartału 2022 r. Goście mogli także wziąć udział w konkursie na najlepsze hasło reklamowe Gobarto, w którym główną nagrodą był skuter elektryczny.
Wydarzenie było okazją do integracji i podziękowania hodowcom za całoroczną współpracę.
Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku uda się spotkać jeszcze w większym gronie osób, którym bliska jest nowoczesna hodowla trzody chlewnej.
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ