Fabryka New Holland w Płocku uchyla tajemnicę produkcji sprzętu rolniczego
Polski zakład firmy z logo niebieskiego liścia wytwarza maszyny rolnicze – kombajny zbożowe, prasy rolujące, hedery zbożowe i kukurydziane, a także podzespoły. Historia wyprodukowania pierwszej maszyny rolniczej w Płocku sięga końca XIX. Wieku. Od tamtego czasu fabryka mocno ewoluowała. Proces montażu żółtych maszyn można będzie zobaczyć na kanale Silesia TV.
Początki zakładu produkcyjnego w Płocku sięgają roku 1870, kiedy założono pierwszą fabrykę maszyn i urządzeń rolniczych. Wytwarzano w niej między innymi sieczkarnie i pługi. Po wojnie, w 1945 r. utworzono Płockie Zakłady Maszynowe, gdzie w kolejnych latach rozpoczęto produkcję sprzętu wiejskiego, w tym legend motoryzacji rolniczej. W 1962 r. z taśmy montażowej zjechał pierwszy kombajn Vistula, a od 1971 r. rozpoczęto seryjną produkcję kombajnów Bizon.
New Holland na pierwszych targach w Nadarzynie
W 1998 r. w duchu zmian w Polsce i zaangażowania się kapitału zagranicznego, spółkę Bizon wsparła marka New Holland. Od 2014 r. przedsiębiorstwo działa pod nazwą CNH Industrial Polska, kontynuując tradycje produkcji maszyn rolniczych w Polsce. W płockim zakładzie zatrudnionych jest około 1200 osób, co czyni firmę bardzo znaczącym pracodawcą w regionie. Fabryka należy do największych zakładów produkcyjnych w Polsce.
Cykl wytwarzania maszyn rolniczych w płockiej fabryce jest starannie zaplanowany i realizowany przy zachowaniu szczegółowych procedur, realizujących politykę najwyższej jakości marki New Holland. Główne elementy procesu produkcyjnego maszyn rolniczych, które mają miejsce w płockim zakładzie to: obróbka plastyczna, spawanie, malowanie i montaż.
New Holland zaprasza do obejrzenia filmu, który przedstawia historię fabryki oraz ciekawostki z linii produkcyjnej. Data emisji: 22 listopada 2016, godz. 17:20, TV Silesia. Powtórki odbędą się w: środę 23 listopada o godz. 17:20 oraz w piątek 25 listopada o godz. 06:35. Film dostępny będzie także na kanale Youtube New Holland.