Kolejna edycja Agro Games za nami
W Stacji Doświadczalnej Instytutu Rolnictwa im. prof. Mariana Górskiego w Skierniewicach 26 maja odbyła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o rolnictwie Agro Games. Patronat nad wydarzeniem objął Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Bezpośrednim organizatorem była Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Rolnictwa i Ekologii SGGW.
Brały w nim udział wszystkie uczelnie zrzeszone w Forum Uczelni Przyrodniczych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej:
- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
- Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach;
- Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie;
- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu;
- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu;
- Uniwersytet Rolniczy w Krakowie;
- Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy;
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie;
- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.
Spotkanie z firmą Yara na WRiE SGGW
Rywalizacja pomiędzy uczestnikami przebiegła w trzech konkurencjach: teście wiedzy, zadaniach teoretycznych i praktycznych. W trakcie konkursu, dla pozostałych gości, seminarium po Stacji Doświadczalnej w Skierniewicach, przeprowadził dyrektor Instytutu Rolnictwa dr hab. Łukasz Uzarowicz, prof. SGGW.
Po zadaniach konkursowych, partner główny Mzuri przeprowadził warsztat dla wszystkich uczestników. W trakcie wydarzenia, redaktor naczelna miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" dr inż. Żaneta Fiedler przeprowadziła wykład na temat metod biologicznych w rolnictwie.
Przez cały dzień wszyscy goście mieli okazję skosztować produktów zakładu mięsnego Morliny. Wieczorem wszyscy uczestnicy mieli okazję wymienić swoje poglądy i przemyślenia dotyczące uprawy i życia w ich gospodarstwach.
Następny dzień, został rozpoczęty przez partnerów platynowych Procam oraz Timac Agro, którzy przeprowadzili warsztaty na temat ochrony i odżywiania roślin. Zbliżając się do końca wydarzenia, uczestnicy mieli okazję zwiedzić całą Stację Doświadczalną oraz być świadkiem badań prowadzonych przez Instytut Rolnictwa.
Studenci Rolnictwa SGGW na warsztatach terenowych w IUNG-PIB w Puławach
W finale konkursu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym otrzymał Filip Stefaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, drugie miejsce zajął Bartosz Banaszak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, trzecie miejsce zdobyła Alicja Krzyżan z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.
Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, drugie miejsce zajęła reprezentacja z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Partnerami drugiej edycji konkursu Agro Games byli: partner główny - Mzuri, partnerzy platynowi - Procam, Timac Agro oraz Agriplus, partner złoty - Agrimet, partnerzy srebrni - AgroWe oraz Osadkowski. Wyłącznym patronem medialnym było wydawnictwo APRA.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Mamy nadzieję, że każdemu to wyjątkowe wydarzenie zapadnie w pamięć. Zapraszamy na następną edycję organizowaną w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy za zaufanie. Do zobaczenia!
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz