Włoskie połączenie zębów i talerzy. Czy jest udane?
Nowa wersja kultywatora, z talerzami i łapami, dzięki takiemu połączeniu w jednym przejeździe roboczym radzi sobie z resztkami pożniwnymi, napowietrza glebę, wyrównuje i przygotowuje glebę pod siew.
W pierwszej kolejności pracują dwa rzędy przednich talerzy. Tną one pozostałości pożniwne i mieszają je z glebą, aby przyspieszyć rozkład. Głębokość roboczą talerzy można regulować hydraulicznie podczas pracy. Podczas pracy talerzy gleba jest nieco podrywana i napowietrzana. Dzięki temu szybciej nagrzewa się co przyspiesza prace następcze, jak np. siew, a po nim szybkie wschody nasion. Środkowa sekcja kultywatora to zęby. Ich zadaniem jest rozluźnianie głębszej i bardziej zagęszczonej warstwy, mieszanie i tworzenie porowatości gleby. Talerze kultywatora Dracula Hydro mają średnicę 610 mm i grubość 6 mm. Talerze są ustawione d gleby pod kątem 22 °.
Brony talerzowe i głębosze Maschio Gaspardo - produkcja dla marki New Holland
Hydro z płynną regulacją
Nowa wersja Draculi - Hydro jest wyposażona w siłowniki hydrauliczne zastępujące tradycyjne amortyzatory z podwójną sprężyną. To rozwiązanie gwarantuje wydajną pracę na trudnym podłożu, ponieważ zęby są mocno osadzone. Wyzwolenie zabezpieczenie wymaga siły maksymalnie 900 kG. W poprzedniej wersji z podwójnymi sprężynami było to 700 kG. Ta cecha kultywatora pozwala na pracę w wyjątkowo trudnych warunkach, gdyż zapewnia pracę elementów roboczych n ustawionej głębokości. Głębokość robocza jest regulowana hydraulicznie i może wynosić od 8 do 30 cm.
Zęby z innym kątem i wał 600 mm
Producent zmienił kilka elementów konstrukcji. Jedna z nich to nachylenie zębów. Zostało ono przeprojektowane, aby zapewnić lepszą penetrację również na trudnych glebach, a duży prześwit ramy zapewnia bezproblemowy przepływ gleby i pozostałości pożniwnych. Ostatnią sekcje stanowi zestaw talerzy wyrównujących. Tworzą ją pochylone talerze, które niwelują ewentualne redliny pozostawione z tylnego rzędu zębów. Zupełnie na końcu kultywatora pracuje wał, który rozdrabnia duże bryły, wyrównuje i zagęszcza glebę w celu optymalnego przygotowania gleby pod siew. Rozmieszczenie zębów i talerzy na ramie jednego kultywatora zostało opracowane w celu połączenia na całej szerokości roboczej elementów o zróżnicowanym działaniu na glebę. Ponadto ich układ pozwala uniknąć obszarów, które nie są uprawiane przez elementy robocze.
Tylny wał o średnicy 600 mm ostatecznie rozdrabnia bryły dzięki głęboko rowkowanym pierścieniom częściowo wyrównuje powierzchnię przed siewem. Dracula hydro ma własne podwozie z ogumieniem 700/60-R22,5. Nowe kultywatory Maschio Gaspardo sa dostępne w dwóch szerokociach roboczych: 4,30 i 6,30 m. Minimalne zapotrzebowanie na moc producent zaleca odpowiednio w liczbie 280 i 330 KM.