Maschio Gaspardo Admiral do uprawy przedsiewnej
Na targach Agritechnica 2015 Maschio Gaspardo zaprezentuje nowy agregat do pracy na najcięższych glebach oraz do uprawy wyrównującej i przygotowującej łoże siewne.
Admiral to narzędzie zaczepiane dostępne w szerokości roboczej 8,5 m, które ma montowane 68 talerzy rozmieszczonych na czterech belkach. Każdy z talerzy znajduje się na sprężystych ramionach. Belki są umieszczone po dwie z przodu i po dwie z tyłu agregatu. Belki jednej pary są oddalone od siebie o 50 cm.
Agregat Dracula 400 do uprawy bezorkowej
Dyski na 22°
Dyski są ułożone naprzemiennie, tak, że część agregatu ma talerze zwrócone w lewą, a część w prawą stronę. Ułożenie to producent określił jako X. Dzięki niemu narzędzie prowadzi się lekko i równo, bez efektu tzw. driftu, co obserwuje się w przypadku talerzy ułożonych w jednym kierunku na pojedynczej belce.
Talerze mają średnicę 610 mm i grubość 7 mm. Są wykonane z trwałej i odpornej na uderzenia stali borowej. Dzięki dużej średnicy mają one 4-krotnie większy kontakt z glebą niż talerze małe. To także daje lepszy efekt mieszania gleby, także przy dużym zagęszczeniu resztek pożniwnych. Główne elementy robocze Admirala, są ustawione pod kątem 22°, co zdaniem producenta, wraz z kształtem talerzy i ich wzajemnym ułożeniem, daje dobre efekty uprawowe, nawet w najtrudniejszych warunkach.
Praca w 3D
Talerze są umieszczone na indywidualnych, sprężystych ramionach w kształcie litery C, co daje możliwość pracy w trzech płaszczyznach (3 D). Sprężyste ramiona mocujące talerze wprowadzają je w drgania, co przekłada się na rozluźnianie gleby.
Indywidualne zamontowanie dysku daje możliwość dostosowania się każdego elementu roboczego do danych warunków pracy, w tym unoszenia, opadania, czy odchylania na boki.Talerze agregatu Admiral mają bezobsługowe ułożyskowanie o nazwie CultiHub, pracujące w kąpieli olejowej. Za tylną parą rzędów talerzy, na końcu maszyny, znajdują się trzy rzędy sprężystych palców zgrzebła. Te sprężyste elementy mają możliwość odchylania się w razie trafienia na przeszkodę. Ponadto wyrównują glebę przed siewem i pozostawiają ją niezasklepioną.