Ładowarka teleskopowa JCB 525-60 Agri

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Artykuł sponsorowany firmy Gałkowski
09-06-2017,7:00 Aktualizacja: 22-08-2017,11:17
A A A

Ładowarka teleskopowa JCB 525-60 Agri jest następcą obecnych maszyn kompaktowych Loadall modeli 524-50 oraz 520-50. Została ona opracowana w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na mniejsze maszyny, przeznaczone głównie do prac w starszych budynkach.

 

W wielu jeszcze gospodarstwach, wykorzystywane są budynki z otworami drzwiowymi o niewielkich wymiarach, poniżej 2 m. Maszyny pomimo stosunkowo małych gabarytów, dysponują większym zakresem roboczym teleskopowego ramienia, obecnym dotychczas wyłącznie z większych ładowarkach.

 

Kompaktowe wymiary

Ładowarki JCB 525-60 Agri są kompaktowe, mają szerokość 1,89 m i wysokość 1,97 m. Maksymalny udźwig ramienia wynosi 2500 kG, a maksymalna wysokość podnoszenia to 6 m. JCB zastosowało w maszynie 525-60 Agri silnik o mocy maksymalnej 74 KM produkowany w kooperacji JCB z firmą Kohler, z normą czystości spalin Euro IV, bez filtra DPF. Hydraulikę ładowarki zasila wielotłoczkowa pompa o maksymalnym wydatku 90 l/min.

 

Bezpieczne przewody, ergonomiczna kabina

Wysięgnik ładowarki JCB 525-60 Agri jest dwuczęściowy, (dwustopniowy), z umieszczonymi wewnątrz przewodami hydraulicznym, dla ich ochrony przed uszkodzeniami. Jedna z cech konstrukcyjnych tego typoszeregu ładowarek teleskopowych JCB jest centralny montaż wszystkich siłowników hydraulicznych wewnątrz podwozia i zespołu wysięgnika, co eliminuje naprężenia skrętne i boczne wysięgnika. Sterowanie wysięgnikiem odbywa się taką samą pojedynczą dźwignią – dżojstikiem - jaki występuje w większych maszynach Loadall średniego zakresu, ze zgrupowanymi przyciskami sterowania i określania kierunku jazdy. Maszyna porusza się dzięki bezstopniowej, dwuzakresowej przekładni hydrostatycznej, pozwalającej na rozwijanie prędkości do 30 km/godz.

Ładowarka, pomimo kompaktowych rozmiarów, ma obszerną kabinę, taką jak model 527-58, z identycznym rozmieszczeniem urządzeń sterowania, jak w większych maszynach Loadall średniego zakresu.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY FIRMY GAŁKOWSKI

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
10/2024

Skok tłoka silnika w ciągu

Kioti, JCB i Sitrex

Małe traktory z krótkim życiem

Siew bezpośredni maszynami Horsch

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT