Targi Ferma dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce
Targi Ferma czyli spotkanie dla profesjonalistów chowu i hodowli bydła, świń i drobiu, odbędą się odbędą się w dniach 24 - 26 lutego w Bydgoszczy w Hali BCTW.
Organizatorzy spodziewają się udziału blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy.
Hodowcy będą mogli zapoznać się z ofertą firm genetycznych, paszowe oraz oferujące systemy ich zadawania, a także weterynaryjnych i wyposażeniowych. Te ostatnie zaprezentują między innymi roboty pracujące w oborach.
Nie zabraknie także oferty maszyn do zbioru i konserwacji pasz.
IRZplus czyli koszmar hodowców zwierząt
Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 25-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku zapowiada się ona bardzo interesująco.
Pierwszego dnia targów odbędzie się panel dyskusyjny dla hodowców bydła mięsnego. Wezmą w nim udział przedstawiciele związków hodowców i producentów, przedstawiciele branży mięsnej oraz eksperci rynkowi.
Hodowcy trzody chlewnej tego samego dnia mogą wziąć udział w dyskusji pt: "Czy prawodawstwo może zniszczyć branżę?". Panel poprowadzi dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie.
Z kolei dla hodowców i producentów drobiu w piątek odbędzie się forum organizowane przy udziale Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz. Będzie tam mowa o ochronie wizerunku branży przed atakami tzw. pseudoekologów, ubezpieczeniach od salmonelli, czy też o aktualnych wyzwaniach w sztucznej inkubacji drobiu.
Drugiego dnia targów Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście, zapraszają hodowców bydła mlecznego do dyskusji na temat wpływu rosnących cen energii na produkcję mleka i całą branżę mleczarską.
Cena mleka w grudniu jeszcze rosła
Patron naukowy targów Politechnika Bydgoska w sobotę 25 lutego zaprasza na cykl wykładów dla hodowców bydła, świń i drobiu na temat m.in. biobezpieczeństwa hodowli i bioasekuracji.
Z kolei Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj wraz Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, przygotowały bogaty program paneli dyskusyjnych i wykładów, w trakcie których postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jak budować odporność polskiego rynku drobiu?
Organizacje te przedstawią też polskie drobiarstwo oczami ekonomistów, praktyków i specjalistów marketingu i PR.
Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w sobotnie południe zaprasza do debaty z udziałem przedstawiciela MRiRW Waldemara Guby, dyrektora Departamentu Rynków Rolnych.
W spotkaniu tym, którego tematem przewodnim będzie "Produkcja zwierzęca w dobie kryzysu" udział wezmą również Jacek Zarzecki Prezes PZHiPBM, Bartosz Czarniak rzecznik PZHiPTCh Polsus i Tomasz Parzybut Prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. Dyskusję poprowadzi Dyrektor KPODR Minikowo Ryszard Kamiński.
Targi Ferma 2022 za nami
Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie TUTAJ
Wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, będą mogli zarejestrować się na stronie imprezy TUTAJ
- Mocno wierzymy, że tegoroczne Tragi Ferma będą prawdziwie popandemiczną odsłoną, bez obostrzeń i zakazów, a żadne czynniki zewnętrzne nie zakłócą przygotowań jak i samych targów, czego niestety byliśmy świadkami w tym roku, kiedy to w dniu rozpoczęcia imprezy, wybuchła wojna na Ukrainie - mówi kierownik projektu Ferma Mariusz Jabłoński dodając:
- Duże zainteresowanie imprezą wśród hodowców oraz wsparcie jakiego udzielają nam Kujawsko Pomorska Izba Rolnicza, KPODR Minikowo oraz federacje i związki branżowe, pozwala nam optymistycznie patrzeć na edycję 2023, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do Bydgoszczy do wzięcia udziału w Targach Ferma, które odbędą się w dniach 24 - 26 lutego.
Niewątpliwym atutem bydgoskiego obiektu jest jego wielkość, dostępność parkingów jak również położenie, z dala od zatłoczonego centrum miasta przy bardzo dobrym połączeniu komunikacyjnym dla przyjeżdżających z różnych części kraju.
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków