Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW zmienia nazwę
Z końcem września 2021 r. Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie (WRiB) zmienia nazwę na Wydział Rolnictwa i Ekologii. Wynika to ze zmian w strukturze uczelni oraz lepszego dostosowania oferty dydaktycznej do potrzeb kandydatów. Rekrutacja jest już prowadzona pod nową nazwą. Nabór na studia w roku akademickim 2021/2022 ruszył 7 czerwca.
Na Wydziale pozostają trzy kierunki: Rolnictwo, Inżynieria ekologiczna, Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w języku angielskim i po raz pierwszy w języku polskim. Profil kształcenia ma pomóc we wdrażaniu Zielonego Ładu w rolnictwie oraz strategii „od pola do stołu”.
Umowa o współpracy pomiędzy WRiB SGGW a wydawnictwem "APRA" podpisana
Na kierunku Rolnictwo, na studia stacjonarne pierwszego stopnia wydział przygotował 120 miejsc. Po tym kierunku można pracować w: agrobiznesie, placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie, administracji rządowej i samorządowej, doradztwie rolniczym, firmach handlowo-usługowych zajmujących się sprzedażą nasion, nawozów i środków ochrony roślin, firmach zajmujących się ochroną i rekultywacją środowiska, inspekcjach ochrony środowiska, jednostkach certyfikujących gospodarstwa ekologiczne, redakcjach czasopism rolniczych, redakcjach radiowych i telewizyjnych.
Na kierunku Inżynieria ekologiczna, na studia stacjonarne pierwszego stopnia wydział przygotował 120 miejsc. Po tym kierunku można pracować w: administracji rządowej i samorządowej na wszystkich szczeblach, instytutach naukowych, parkach narodowych i krajobrazowych, organach inspekcji ochrony środowiska i organizacjach pozarządowych.
Na kierunku Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności, na studia stacjonarne pierwszego stopnia wydział przygotował po 32 miejsca w języku angielskim i polskim. Po tym kierunku można pracować między innymi w firmach na każdym odcinku łańcucha produkcji żywości ekologicznej (produkcja polowa, handel krajowy i międzynarodowy, przetwórstwo, certyfikacja i kontrola). Są to na przykład: gospodarstwa ekologiczne, zakłady przetwórstwa ekologicznej żywności, firmy zajmujące się obsługą produkcji ekologicznej, agrobiznes, redakcje czasopism rolniczych, redakcje radiowe i telewizyjne.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz