Warsztaty polowe AMPOL-MEROL
Firma AMPOL-MEROL zorganizowała cykl „Warsztatów Polowych”, podczas których rolnicy mieli możliwość obejrzenia na „Demo Farmach” kolekcji odmian pszenicy ozimej i rzepaku ozimego oraz poznania technologii nawożenia i ochrony, których efekty zastosowania sami mogli ocenić.
Firma AMPOL-MEROL od ponad 30 lat działa na polskim rynku jako dystrybutor środków do produkcji rolnej. Kompleksowo zaopatruje gospodarstwa rolne, proponując całościowe rozwiązania zarówno do produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej.
„Demo Farma” to projekt, w ramach którego na polach udostępnionych przez klientów, firma na czołowych odmianach prezentuje działanie rekomendowanych przez jej ekspertów technologii. „Demo Farmy” rozmieszczone są w całej Polsce. We wszystkich lokalizacjach stosowane są te same rozwiązania agrotechniczne.
Jedno z 12 spotkań odbyło się w Skwierczynie Lackim (województwo mazowieckie, powiat siedlecki, gmina Paprotnia) w gospodarstwie Kamila Wileńskiego. Gospodarz na 100 hektarach uprawia pszenicę, rzepak, kukurydzę i soję. Ziemie są mozaikowate między klasą czwartą a szóstą. Tu rolnicy zobaczyli 4 odmiany pszenicy ozimej i 5 odmian rzepaku ozimego. Na polach specjaliści z AMPOL-MEROL szeroko zaprezentowali poszczególne odmiany, Zastosowane tu nawożenie omówili przedstawiciele firm CALDENA i K+S Polska.
Firma BGD w przewoźnym laboratorium zaprezentowała działanie swoich preparatów biologicznych – Novobakt AzoFosfo, pomagający czerpać roślinom azot z powietrza i uwalniać fosfor z gleby oraz Novobakt R, wspomagający regenerację rzepaku i roślin kapustowatych po uszkodzeniach chorobowych czy nalocie szkodników. Omówiono też działanie preparatu Synergia Split, stymulującego rozkład resztek pożniwnych.
- Cieszymy się, że rolnicy tak licznie nas odwiedzają - zaznacza Tomasz Maciejewicz, regionalny dyrektor handlowy AMPOL-MEROL. - Dla nas jest bardzo istotne, że prezentujemy nasze rozwiązania na tak ciężkich warunkach glebowych. Jak widać, przy zastosowaniu naszych innowacyjnych rozwiązań, efekty osiąga się bardzo dobre, nawet w tak trudnych warunkach. Pan Kamil swoją ciężką pracą wdrożył te rozwiązania, a my cieszymy się, że mogliśmy mu pomóc - dodaje.
Ponieważ jest to właściwy moment na wybór odmian ozimych zwiedzający pola rolnicy dopytywali o cechy poszczególnych odmian. Specjaliści z AMPOL-MEROL polecają odporne i stabilnie plonujące odmiany - pszenicę RGT Diplom i rzepak LG Arnold oraz Zeus F 1.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś