Melasa i aminokwasy w jednym. Nowy produkt dla krów mlecznych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-09-2024,13:00 Aktualizacja: 30-09-2024,13:07
A A A

W ofercie firmy Pfeifer & Langen Polska S.A pojawił się nowy produkt dla krów Tofi MET.

Firmy Pfeifer & Langen Polska S.A oraz Adisseo Polska podczas ubiegłotygodniowego spotkania w Jachrance w woj. mazowieckim, zaprezentowały nowy produkt Tofi MET. Prace nad jego stworzeniem trwały ponad trzy lata.

Spotkanie, pod hasłem: "Nowe możliwości dla hodowców w zakresie bilansowania aminokwasów" odbyło się 25 września w Jachrance.

Tofi MET to połączenie metabolizowanej metioniny oraz melasy drink tofi. Wspomaga on wątrobę, uzupełnia niedobory metioniny, podnosi wydajność i parametry mleka, a także poprawia rozród.

kwasica żwacza, cielęta, pH żwacza, pasze płynne, pasze stałe, mieszanka treściwa, Paweł Górka, żywienie cieląt

Czy kwasica żwacza to problem w odchowie cieląt?

Pomimo braku jednoznacznej definicji, pH płynu żwacza poniżej 5,6 utrzymujące się przez 3 godziny lub poniżej 5,8 przez 5-6 godzin uznaje się za podostrą kwasicę żwacza. pH w żwaczu cieląt jest na ogół niskie, a nawet bardzo niskie. Możemy...

Jak zapewniają producenci, już 1 kg Tofi MET w mieszance TMR pokrywa 100 procent dziennego zapotrzebowania na metioninę.

Zapotrzebowanie to zostało wyliczone na podstawie zaleceń INRA dla krowy produkującej 40 kg mleka dziennie żywionej w oparciu o dostępne w Polsce produkty paszowe.

Uczestnicy konferencji wysłuchali kilku wystąpień. Rozpoczął ją Mirosław Ruszczuński z firmy Pfeifer & Langen Polska S.A, który zaprezentował krótko zalety połączenia produktów Melasa drink tofi i MetaSmart. 

Dr inż. Zbigniew Lach z OHZ Osięciny opowiedział na pytanie, dlaczego wciąż nie zarabiamy na krowach mlecznych.

Prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z UR w Krakowie mówił o tym, że aminokwasy w żywieniu bydła są obecnie koniecznością, a nie modą.

Przedstawiciele firmy Adisseo Marcin Forkajm i Łukasz Puławski opowiedzieli o zaletach stosowania aminokwasów w żywieniu bydła oraz zaprezentowali obliczenia dotyczące opłacalności stosowania produktu Tofi MET.

Więcej informacji na temat tej nowości oraz informacji przekazanych podczas spotkania z hodowcami, dystrybutorami i mediami, zamieścimy wkrótce.

Więcej informacji na temat hodowli bydła i produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło".

Nasz magazyn można zaprenumerować w tradycyjnej formie TUTAJ oraz w e-prenumeracie TUTAJ

Istnieje także możliwość zakupu jednego wydania w wybranym formacie. Można to zrobić TUTAJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)





 

 

Poleć
Udostępnij