Horsch - wzrost sprzedaży najwyższy w historii firmy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
02-04-2018,20:55 Aktualizacja: 03-04-2018,14:19
A A A

W 2017 roku Horsch Maschinen GmbH osiągnął najwyższą sprzedaż w historii firmy. Obroty sięgnęły 356 milionów euro. Jest to wzrost aż 19-procentowy. W poprzednim sezonie (w 2016 r. ) było to 300 mln euro.

Za główną przyczynę tak dużego wzrostu sprzedaży Horsch uważa dążenie do tego aby to klient był w centrum działań sprzedażowych.

Tę politykę firmy nastawioną na zaspokojenie indywidualnych potrzeb klienta można łatwo zaobserwować na przykładzie wzrostu innowacyjności poszczególnych maszyn.

Ostróda, Agroforum, Procam, Horsch, nowoczesne rolnictwo, Arena Expo Ostróda

Agroforum Procam i Horsch w Ostródzie. Rozmawiali o przyszłości rolnictwa

18 stycznia w ostródzkiej Expo Arenie odbyła się pierwsza edycja konferencji Agroforum, która przyciągnęła kilkuset rolników nie tylko z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, ale również z Mazowsza, Podlasia,...
Na chwilę bieżącą wdrożono wiele opcji pozwalających dostosować maszyny do potrzeb rolnika. Wiele z tych innowacji zostało po raz kolejny zaprezentowanych na Agritechnice. Horsch ma dobry serwis i dystrybutorów co powoduje, że klienci na całym świecie otrzymują dokładnie taką maszynę, jakiej potrzebowali, która spełnia ich wszystkie wymagania – na przykład pod względem gleby, struktury geologicznej, klimatu lub szerokości roboczej.

Horsch jest jedną z najszybciej rozwijających się i odnoszących sukcesy marką w branży maszyn rolniczych. Eksport rośnie i obecnie wynosi 80% sprzedaży, czemu towarzyszy również wzrost w Niemczech o 20% . Sprzedaż do krajów Europy Wschodniej wynosi 53%, przy czym eksport na Ukrainę jest jednym z większych sukcesów firmy.

Na Europę Zachodnią przypada 20%, a na pozostałe kraje świata 7%, przy czym w tym ostatnim przypadku sprzedaż również gwałtownie rośnie między innymi ze względu na rosnący popyt w Chinach. Wpływ na duże wzrosty sprzedaży miało rozpoczęcie własnej produkcji i sprzedaży w Brazylii.

Horsch-Leeb GS 8000

Przyczepiany opryskiwacz Horsch-Leeb GS 8000

Podczas pracy tego kolosa z 36-metrową belką opryskową padają rekordy wydajności. Jeżeli dodamy do tego, że z nawiązką zastąpił dwa przyczepiane opryskiwacze marki RAU (24 m, 4000 l), opryskując bezawaryjnie ponad 4500 ha, to już nie dziwi zachwyt...
Wraz ze wzrostem sprzedaży, wzrosło zatrudnienie w fabrykach niemieckiej marki – obecnie na całym świecie pracuje w niej ok. 1600 osób. Napływ zamówień na 2018 rok utrzymuje się na wysokim, stabilnym poziomie, dlatego też Horsch planuje zwiększenie sprzedaży.

Obecnie we wszystkich fabrykach w Niemczech dokonuje się sporych inwestycji w celu zaspokojenia rosnącego popytu na wszystkie produkty firmy. Niedługo w zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu zostanie ukończona nowa hala, a w fabryce w Landau do jesieni produkcja opryskiwaczy niemal się podwoi. Podczas gdy w Rosji w 2017 roku uroczyście oddano do użytku nową halę produkcyjną, to w siedzibie Horscha na Ukrainie, planuje się dokonanie jej znacznej rozbudowy w 2018 roku. Również w Brazylii stworzono rozwiązania umożliwiające zwiększenie mocy produkcyjnych.

Aby dalej rozwijać się na amerykańskim rynku, Horsch zainwestował w szkolenia w Downs, w Stanie Illinois. Powstała tam farma szkoleniowa i poletka doświadczalne położone w samym środku pasa kukurydzy (ang. Corn belt), których celem jest pokazanie amerykańskim rolnikom najnowocześniejszych koncepcji uprawowych Horscha.

Poleć
Udostępnij