Bayer zaprezentował nowości na sezon 2022
Bayer zaprezentował innowacyjne środki ochrony roślin dla zbóż i kukurydzy oraz nowe odmiany warzyw. Firma rozwija również rozwiązania cyfrowe i inauguruje najnowszą edycję programu "Grunt to Zrównoważenie".
- W dobie obecnych wyzwań świat szuka odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć produkcję rolną w obliczu kurczących się zasobów, mniejszej powierzchni gruntów ornych, przy jednoczesnym zachowaniu opłacalności. Odpowiedzią na te wyzwania jest rolnictwo zrównoważone - przekonuje Antoine Bernet, szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, krajów bałtyckich, Czech i Słowacji.
Bayer uruchomił program dekarbonizacji rolnictwa w Europie
Firma wspiera ponadto transformację rolnictwa w kierunku zrównoważonych systemów żywnościowych i oferuje innowacyjne rozwiązania przygotowane z rolnikami dla... rolników.
- Stawiamy na zintegrowane podejście, wprowadzając innowacje w zakresie ochrony roślin, wysokiej jakości nasion, upowszechniamy też rozwiązania cyfrowe. Cieszymy się, że w wymagającym 2022 roku z naszego wsparcia produktowego i eksperckiego skorzystają tysiące polskich rolników, dzięki czemu będziemy mieli swój udział w ich zrównoważonej produkcji - podkreśla Iwona Krych-Stec, dyrektor marketingu Crop Science, Bayer Polska.
Firma zaprezentowała nowości na sezon 2022. Capreno 547 SC to preparat przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych (w tym chwastnicy jednostronnej). Do wiosennego zwalczania chwastów trawiastych w zbożach Bayer wprowadza nowy herbicyd Incelo. Kolejną nowością w ofercie w ochronie zbóż jest regulator wzrostu Fabulis OD. Pod swoimi wiodącymi markami nasion warzyw - De Ruiter i Semins - firma oferuje ponadto szerokie portfolio pomidorów malinowych.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gospodarzy, FieldView we współpracy z Farm TRX opracował innowacyjne rozwiązanie cyfrowe do zbierania danych rolniczych. To zestaw do mapowania plonów Yield Kit, który umożliwia gromadzenie informacji dotyczących plonowania roślin. W jego skład wchodzą odbiornik GPS, optyczne czujniki mierzące wielkość i wilgotność plonu oraz przewody i rozdzielacze kablowe, niezbędne do podłączenia anteny GPS i czujników z rejestratorem danych FieldView Drive.
- Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś