Trwa rekrutacja na studia na WRiE SGGW
Do 10 lipca 2023 r. można rejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK), aby dostać się na najstarszy wydział rolniczy w kraju – Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego początki sięgają bowiem 1906 roku.
Rekrutacja prowadzona jest na studia I stopnia na kierunkach: Rolnictwo, Inżyniera ekologiczna, Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (w języku polskim i angielskim).
Na kierunku Rolnictwo na studiach stacjonarnych przygotowano 75 miejsc a na niestacjonarnych 45. Nauka na studiach stacjonarnych trwa 3,5 roku (7 semestrów), a niestacjonarnych jest pół roku dłuższa (8 semestrów). Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera. Przedmioty rekrutacyjne to: biologia albo chemia, albo matematyka.
WRiE na Dniach SGGW 2023
Są to studia przyrodniczo-techniczne, których program obejmuje podstawowe dyscypliny przyrodnicze: biologię, chemię, wiedzę o środowisku oraz wiedzę zawodową z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych i zastosowań informatyki w rolnictwie. Absolwenci rolnictwa są ekspertami w dziedzinie technologii produkcji rolniczej.
Po tym kierunku można pracować w:
- agrobiznesie,
- placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie,
- administracji rządowej i samorządowej,
- doradztwie rolniczym, firmach handlowo-usługowych zajmujących się sprzedażą nasion, nawozów i środków ochrony roślin,
- firmach zajmujących się ochroną i rekultywacją środowiska,
- inspekcjach ochrony środowiska,
- jednostkach certyfikujących gospodarstwa ekologiczne,
- redakcjach czasopism rolniczych, redakcjach radiowych i telewizyjnych.
Na kierunku Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności przygotowano po 30 miejsc dla studentów chcących studiować stacjonarnie w języku polskim i angielskim. Studia trwają 3 lata (6 semestrów). Absolwenci uzyskują tytuł licencjat. Przedmioty rekrutacyjne to: biologia albo chemia, albo matematyka. Studia w języku angielskim dodatkowo niezbędne jest potwierdzenie znajomości języka angielskiego (certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie B2 lub wynik matury na poziomie rozszerzonym nie niższy niż 60%).
Agro Games po raz drugi
Studia te pozwalają uzyskać wykształcenie w najbardziej obecnie pożądanych dziedzinach, jakimi są ekologiczna produkcja roślinna i jakość żywności. Studenci nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę, lecz także uczą się rozwiązywać konkretne problemy. Zajęcia prowadzone są m.in. przez specjalistów z zagranicy, z wykorzystaniem innowacyjnych metod przygotowujących ich do przyszłej pracy. Program studiów opracowano zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców z branży produkcji żywności ekologicznej. Przed studentami kończącymi ten kierunek otwierają się szerokie perspektywy zawodowe.
Po tym kierunku można pracować w firmach na każdym odcinku łańcucha produkcji żywości ekologicznej (produkcja polowa, handel krajowy i międzynarodowy, przetwórstwo, certyfikacja i kontrola). Są to na przykład:
- gospodarstwa ekologiczne,
- zakłady przetwórstwa ekologicznej żywności,
- firmy zajmujące się obsługą produkcji ekologicznej,
- agrobiznes,
- redakcje czasopism rolniczych, redakcje radiowe i telewizyjne.
Dla chętnych do studiowania na kierunku Inżynieria ekologiczna czeka wolnych 90 miejsc. Nauka na studiach stacjonarnych trwa 3,5 roku (7 semestrów). Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera. Przedmioty rekrutacyjne to: biologia albo chemia, albo matematyka, albo geografia.
Spotkanie z firmą Yara na WRiE SGGW
Kierunek łączy elementy studiów przyrodniczych i technicznych. Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę w zakresie oceny technik i technologii stosowanych w gospodarce rolnej oraz leśnej. Potrafią określać wpływ inwestycji infrastrukturalno-przemysłowych na środowisko. Poznają też zasady przyrodnicze, administracyjne i prawne produkcji energii ze źródeł odnawialnych i tradycyjnych. Absolwenci są przygotowani do pracy w administracji rządowej i samorządowej, instytutach naukowych, parkach narodowych i krajobrazowych, organach inspekcji ochrony środowiska oraz organizacjach pozarządowych.
Po tym kierunku można pracować w:
- administracji rządowej i samorządowej na wszystkich szczeblach,
- instytutach naukowych,
- parkach narodowych i krajobrazowych,
- organach inspekcji ochrony środowiska i organizacjach pozarządowych.
20 lipca 2023 r. nastąpi ogłoszenie wyników kwalifikacji (komunikat w systemie IRK).
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz