Hyperin - środki do mycia sprzętu rolniczego
Linia produktowa Hyperin to pewnego rodzaju rewolucja na rynku środków czyszczących. Są to bowiem pierwsze preparaty ukierunkowane na potrzeby branży techniki rolniczej.
Środki powszechnie stosowane do mycia sprzętu rolniczego działają bardzo agresywnie, ponieważ oparte są na dużym stężeniu sody kaustycznej. Funkcjonują one w ten sposób, że rozpuszczają zabrudzenia, po czym są zmywane. Preparaty Hyperin działają na zupełnie innej zasadzie, bo wnikają między warstwę mytą a zabrudzenia, które przywarły do powierzchni, a następnie powodują ich szybkie i łatwe odrywanie się.
Hyperin został stworzony pod kątem sprzętu rolniczego. Środek ten usuwa nie tylko błoto, kurz, oleje i smary, ale także nawet najbardziej uciążliwe pozostałości po środkach ochrony roślin. Co ważne, produkt jest przy tym w pełni bezpieczny zarówno dla sprzętu, ludzi, jak i środowiska. Producentowi udało się zatem uzyskać dwa bardzo trudne do pogodzenia ze sobą cele.
Preparat wprawdzie zawiera w swoim składzie sodę kaustyczną, ale o wielokrotnie mniejszych stężeniu w porównaniu do powszechnie dostępnej chemii czyszczącej na rynku. Zawartość żrącego wodorotlenku w środku Hyperin Agri nie przekracza 2%. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo zarazem to zasługa przemyślanej mieszaniny substancji, wśród których, poza śladową ilością sody kaustycznej wchodzą m.in. sole wapnia i magnezu.
Kuhn Espro 4000 R
Hyperin oferowany jest na rynku w postaci koncentratu. Dostępne są trzy wielkości opakowań. Najmniejszy pojemnik zawiera 5 kg mocno stężonego środka i kosztuje aktualnie 123 zł brutto. Pozostałe rozmiary opakowań to 25 i 240 kg. Z koncentratu sporządzamy roztwór wodny o stężeniu 2-5%. Dolna granica wykorzystywana jest przy lżejszych zabrudzeniach oraz przy starym lub uszkodzonym lakierze. Wyższe stężenie z tego przedziału w zupełności wystarczy do usunięcia najbardziej uporczywych osadów po herbicydach oraz płynnych nawozach.
Produkt możemy nanosić na czyszczoną powierzchnię w dowolny sposób, ale najłatwiejszy i najbardziej skuteczny to nakładanie środka przy użyciu plecakowego opryskiwacza ciśnieniowego lub za pomocą specjalnego urządzenia dozującego, które samo pobiera chemię z pojemnika, miesza z wodą w odpowiednim stężeniu i podaje ciecz roboczą przewodem do lancy.
Więcej przeczytasz w RPT 10/2016. ZAPRENUMERUJ