Ich celem jest zwiększenie świadomości na temat ASF

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-08-2021,13:15 Aktualizacja: 24-08-2021,13:43
A A A
Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) w poprzednich latach prowadziła kampanię dotyczącą afrykańskiego pomoru świń (ASF). Odbywała się ona głównie w Europie Południowo-Wschodniej, a teraz została rozszerzona na kolejne państwa. 
 
W poprzednich latach EFSA prowadziła dużą kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat ASF w Europie Południowo-Wschodniej. Odbywała się ona, jak podaje portal euromeatnews.com, we współpracy z władzami lokalnymi w Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Grecji, Kosowa, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Ceny tuczników spadają, a magazyny pękają w szwach

Producenci w Unii Europejskiej mają coraz większe problemy ze sprzedażą tuczników. Chiny ograniczyły import wieprzowiny, a w Niemczech odnotowano sezonowy wzrost podaży żywca.    Unijny rynek wieprzowiny zmaga się z coraz większym...
Międzyczasie wirus ASF pojawił się w Grecji i Serbii. W związku z tym EFSA rozszerza kampanię i kieruje ją do rolników w Bułgarii, Czechach, na Litwie, Łotwie, w Polsce, Słowacji, Estonii, we Węgrzech i w Rumunii. 
 
EFSA pracuje nad opracowywaniem ocen i wydawaniem zaleceń, które mogą pomóc krajom zagrożonym ASF w ochronie zwierząt i gospodarstw. Kampania została dobrze przyjęta przez państwa, w których odbyły się szkolenia. Teraz zostanie ona przeprowadzona w kolejnych krajach Europy.   
 
Jest ona uzupełnieniem trwających wysiłków Komisji Europejskiej i innych organizacji międzynarodowych mających na celu zwalczanie choroby w Europie. Kampania ma na celu podniesienie świadomości i zrozumienia ASF we wszystkich krajach Europy i jest skierowana do grup ludzi i osób, które mają kontakt z trzodą chlewną i dzikami.
 
Projekt jest realizowany przy pomocy lokalnych organizacji weterynaryjnych, kółek rolniczych, kół łowieckich, straży granicznej i innych właściwych organów.
 
Od połowy lipca Niemcy zostały dodane do listy krajów dotkniętych ogniskami ASF w gospodarstwach komercyjnych.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA