Hodowcy przyjechali do Łodzi. Trwają Targi Ferma 2020
Targi Ferma 2020 to obowiązkowa pozycja dla hodowców i producentów bydła, trzody chlewnej oraz drobiu z całej Polski. Impreza, która od kilku lat obywa się w Łodzi, rozpoczęła się w piątek 14 lutego i potrwa do niedzieli 16 lutego.
Organizatorzy targów szacują, że w ciągu trzech dni imprezę odwiedzi około 30 tys. rolników z całej Polski. Zgromadzili oni 250 firm, które prezentują swoją ofertę.
Polska nie zgodzi się na podatek od mięsa
Hodowcy oprócz zwiedzania ekspozycji tradycyjnie mogli wziąć udział w panelach wykładowych, które rozpoczęły się w piątek i trwają do soboty.
Producenci mleka mieli okazję wysłuchać kilku wystąpień dotyczących wpływu hodowli bydła mlecznego na środowisko. Ich zwieńczeniem była dzisiejsza debata pt. "Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? - fakty i mity".
Organizatorzy debaty, podobnie jak przemawiający wczoraj tj. w piątek 14 lutego prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z UR w Krakowie podkreślali, że teza mówiąca o braku szkodliwości hodowli krów na środowisko nie jest prawdziwa.
Prawdą jednak nie jest również to, że bydło i ogólnie przeżuwacze, są głównymi winowajcami nadmiernej emisji gazów cieplarnianych i globalnego ocieplenia.
Ognisko ASF w Wielkopolsce? Skończyło się na strachu
Użytki zielone potrzebują wody. Czy istnieje sposób, aby uzyskać z nich odpowiedni plon w okresach corocznej suszy? Eksperci próbowali odpowiedzieć na te pytania podczas sesji dotyczącej produkcji pasz z użytków zielonych.
Hodowcy trzody chlewnej tradycyjnie już mogli wysłuchać najnowszych doniesień na temat afrykańskiego pomoru świń w Polsce.
Wszystkich hodowców i producentów bydła mlecznego, mięsnego oraz trzody chlewnej zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, które znajduje się w hali EXPO pod numerem D1.
- Książki warte polecenia: Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych|Sygnały racic|Choroby bydła - podstawy diagnostyki i terapii |Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)